Városlista
2026. május 11, hétfő - Ferenc

Hírek

2018. Március 02. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

Irán érdeklődik a magyar zöldségek és gyümölcsök iránt

Irán érdeklődik a magyar zöldségek és gyümölcsök iránt

A magyar cégek főként gyógyszeripari és papíripari termékeket szállítanak Iránba, de a magyar zöldségfélék és gyümölcsök iránt is nagy érdeklődést mutat a közel-keleti ország

- mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter Haszán Kazizadeh Hasemi iráni egészségügyi miniszterrel folytatott találkozóját követően a tárca közleménye szerint.
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) csütörtökön közölte, hogy a megbeszélésen a Nemzeti Akkreditációs Hivatal és az iráni élelmiszer- és gyógyszer-felügyeleti hatóság együttműködési megállapodást írt alá.

Varga Mihály a találkozón kiemelte, hogy Irán és Magyarország hosszú ideje tartó, kölcsönösen előnyös gazdasági és pénzügyi együttműködési múltra tekint vissza. Az iráni-magyar kapcsolatokban rejlő lehetőségeket jól mutatja, hogy a tavalyi év első tizenegy hónapjában a kétoldalú áruforgalom több mint 65 százalékkal bővült és meghaladta a 45 millió dollárt.

A tanácskozást követően a miniszter elmondta, hogy a kétoldalú kapcsolatok fejlődésében jelentős lépés a gazdasági vegyes bizottság létrehozása, amely megfelelő intézményi hátteret ad a közös célkitűzések meghatározásához. Az egészségipari kapcsolatok bővítésére kiváló alkalmat biztosít a 2018 második felére tervezett, következő teheráni ülés - közölte.

Elmondta, hogy a két ország közötti gazdasági együttműködés egyik eredményének tekinthető a múlt év decemberében az NGM és az iráni egészségügyekért felelős minisztérium között aláírt egyetértési szándéknyilatkozat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 11. 13:00, hétfő | Belföld

Németh Zsolt: nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik

Az új Országgyűlés megalakulását követően nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik, véget ért a posztkommunizmus időszaka - írta Németh Zsolt (Fidesz) országgyűlési képviselő vasárnap a Facebookon.

2026. Május 11. 10:00, hétfő | Belföld

Melléthei-Barna Márton: lemondani nem gyengeség, hanem erő

2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld

Zivatarokkal, erős széllel és lehűléssel indul a hét

2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld

Magyar Péter elítélte a Mi Hazánk kivonulását az Országgyűlés alakuló üléséről

Magyar Péter miniszterelnök szerint a Mi Hazánk képviselőinek kivonulása az Országgyűlés szombati alakuló üléséről vállalhatatlan volt.