Hírek
2019. Június 17. 08:57, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Indul a kis kapacitású napelemes rendszerek támogatásának pályáztatása
Hétfőtől adhatják be a mikro-, kis- és középvállalkozások a támogatási kérelmeiket kis kapacitású napelemes rendszerek telepítésének támogatására
– tudatta Rákossy Balázs, a Pénzügyminisztérium európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára az MTI-vel.
A vállalkozások minimum 1,5, maximum 3 millió forint vissza nem térítendő fejlesztési forrást nyerhetnek el, a teljes keretösszeg 15 milliárd forint – mondta.
Rákossy Balázs kiemelte: a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében megjelent felhívás egyszerre szolgálja a környezettudatos gazdasági versenyképesség erősítését, a környezetterhelés csökkentését, illetve a vállalkozások rezsiköltségekhez kötődő terheinek enyhítését, és hozzájárul a klímavédelemhez.
A pályázat keretében a vállalkozások épületeinek és az épületekben folyó gazdasági-termelési folyamatok energiafogyasztásának fedezését szolgáló minimum 7,5, maximum 15 kWp névleges teljesítményű napelemes rendszer telepítése valósítható meg – ismertette az államtitkár.
A támogatásból lehetőség van a napelemes rendszeren túl a kapcsolódó szerkezeti- és tartóelemek, valamint az épület elektromos rendszeréhez, illetve a hálózathoz való csatlakozáshoz és a műszakilag biztonságos működéshez szükséges elemek beszerzésére és ezek kiépítésére. Szintén lehetőség van akkumulátorok, mérő- és szabályozó berendezések vásárlására és felszerelésére – tette hozzá.
Kiemelte: a korábbi pályázatokhoz képest radikálisan egyszerűsített lett a költségstruktúra és az elszámolás. A támogatás meghatározása nem tényleges költségek alapján történik, hanem az iparági adatok alapján megállapított egy összegű átalányár és a telepítendő napelemes rendszer kapacitása alapján, amely 200 000 forint/kWp.
Az egy összegű átalány alkalmazásának köszönhetően a támogatási kérelmek beadásához mindössze három mellékletre van szükség, energetikai tanúsítványt és árajánlatokat nem kell benyújtani. Mivel nincs lehetőség hiánypótlásra, így a támogatási kérelmek elbírálása is gyorsabbá válik, a tervek szerint 5-10 ezer közötti sikeres fejlesztés valósulhat meg – mondta Rákossy Balázs.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Nagy Bálint: az idén több mint 800 kilométernyi útszakasz újul meg országosan
2010 óta a Magyar Közút kezelésében lévő 30 ezer kilométernyi útból több mint hétezer teljes egészében megújult, az idén pedig további több mint 800 kilométernyi szakasz újul meg
2026. Február 12. 10:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Kína döntően járulhat hozzá a magyar gazdasági sikerekhez
2026. Február 12. 07:23, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország rendkívül sokat profitál a Kínával folytatott együttműködéséből
2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld
Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása
Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.
