Hírek
2015. Április 20. 10:41, hétfő |
Belföld
Forrás: MÁV Zrt.
Illegális szemétlerakót számoltak fel Kőbányán, a vasúti vágányok mellett
A MÁV Létesítményüzemeltető és Vasútőr Kft. együttműködik a Kőbányai Önkormányzattal a Föld napja alkalmából szervezett hulladékgyűjtő akcióban, melynek során a Népliget környékét tisztítják meg.
A Népliget mögötti vasúti töltés mentén található félreeső területet rendszeresen használják illegális szemétlerakóként. A Kőbányai Polgármesteri Hivatal kezelésében álló, hulladékkal erősen szennyezett zöldterület kitakarítását április 16-án kezdte el a MÁV Létesítményüzemeltető és Vasútőr Kft. A munka elvégzése után az összegyűjtött kommunális hulladékot a vasúttársaság saját költségén el is szállíttatja a helyszínről. A területről az építési törmeléket és a veszélyes anyagokat az Önkormányzat távolítja el, majd az újabb, engedély nélküli szemétlerakás megakadályozása érdekében sorompóval fogja lezárni az odavezető utat. A környéken fellelt hulladék mennyisége 280 köbméterre becsülhető.
Március 28-án a vasúttársaság munkavállalói és családtagjai önkéntes nap keretében a Magyar Vasúttörténeti Park területét és eszközeit tisztították meg, hogy a tavaszi nyitáskor már rendezett környezetben fogadhassa a látogatókat a kiállítás.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 08. 08:38, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a rezsicsökkentést sikerült megvédeni, Magyarország teljes szankciómentességet kap
A rezsicsökkentést sikerült megvédeni, a Török Áramlat és a Barátság vezeték esetében Magyarország teljes mentességet kap az orosz energiahordozókra kivetett amerikai szankciók alól
2025. November 08. 08:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor: új fejezetet nyitunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
