Hírek
2021. Augusztus 03. 17:08, kedd |
Belföld
Forrás: mti/police.hu
Huszonhárom határsértőt találtak egy teherautóban Röjtökmuzsajnál
Huszonhárom határsértőt - köztük öt gyereket -találtak a rendőrök egy ponyvás teherautóban kedd reggel a Győr-Moson-Sopron megyei Röjtökmuzsaj közelében
- közölte a police.hu oldalon a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság.
A rendőrök a Bács-Kiskun megyei rendőrök információi alapján állították meg a 8627-es úton a román rendszámú kisteherautót, és a ponyva alatt megtalálták a 23 embert.
A határsértők között 5 gyerek, 3 nő és 15 férfi van, akik kurdnak, szírnek és palesztinnak vallották magukat, de személyazonosságukat és magyarországi jogszerű tartózkodásukat nem tudták igazolni.
A járművet vezető 27 éves román férfit és kísérőjét, egy 23 éves, szintén román férfit a rendőrök elfogták, ellenük embercsempészés gyanúja miatt eljárást indítanak.
A határsértőket meghallgatásuk után visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 14:00, szerda | Belföld
Az érdekelt gazdasági szereplők javaslatot készítettek a külföldiek foglalkoztatásának szabályozására
2026. Július 08. 11:00, szerda | Belföld
Élelmiszerárak és a forint árfolyama tartja kordában az inflációt
2026. Július 08. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Stop önkény
Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke arra hívott fel mindenkit, hogy vegyen részt a pártja által \"az önkényuralom ellen\" meghirdetett csütörtöki budapesti tüntetésen.
2026. Július 08. 07:31, szerda | Belföld
A Tanú című filmmel elindult az átmeneti adás az M1-en kedd este
Szimbolikus időpontban, 19:56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
