Hírek
2015. Szeptember 30. 13:59, szerda |
Helyi sport
Forrás: Martonosi János-sajtófőnök
Hepp-kupában a Kosársuli
SZOLNOKON A KOSÁRSULI.
Egy hete még a Vásárhelyi Kosársuli sem tudta, hogy már a hét közepén pályára lejátsza idei első tétmeccsét.
A kék-sárgák a tervezettnél korábban, szerdán kezdenek az NBII-es Szolnok otthonában a Hepp-kupában. A találkozót a kiírásra nagy számban jelentkező együttesek és a Jász-Nagykun-Szolnok megyeiek zsúfolt versenynaptára miatt hozták előre. Dr. Elek András csapata továbberősödött, mivel leigazolták a SZEDEÁK korábbi centerét, Csorvási Leventét.
A Szolnoki Olaj KK az előző szezonban még az NBI B csoportban lépett pályára, de az osztályváltás ellenére is rendkívül tehetséges fiatal játékosok alkotják a gárdát. A két együttes idén már találkozott egymással, szeptember 17-én egy előkészületi összecsapáson a Vásárhely 32 ponttal diadalmaskodott a Tiszaligeti Városi Sportcsarnokban. Akkor a hazaiaknál Peringer tűnt ki a többiek közül.
Vejinovicséknak kapóra jöhet a derbi, mivel így tehetnek egy utolsó erőpróbát a vasárnapi, Salgótarján elleni bajnoki nyitány előtt. A Kosársuliban már ott lehetnek az új szerzemények is. Vashoz, Vejinovicshoz, Cziberéhez, Mócsaihoz, a Rostás-testvérekhez és Varga Dánielhez Kereszty, Wirth, Varga Zalán, Pavlovic és Takács csatlakozhat. Jó előjel, hogy a vásárhelyiek közül mindenki egészségesen várja a szezonkezdést. Sőt vasárnap már a héten igazolt Csorvási Levente is ott lehet a társai között.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld
Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása
Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.
2026. Május 23. 16:00, szombat | Életmód
Felavatták a romjaiból újjáépített Bethlen-Rákóczi várat Gyimesbükkön
Felavatták a romjaiból újjáépített Bethlen-Rákóczi várat a Bákó megyei Gyimesbükkön (Ghimes-Faget).
2026. Május 23. 15:00, szombat | Belföld
Mark Rutte NATO-főtitkárral egyeztetett Orbán Anita
2026. Május 23. 14:00, szombat | Bulvár
Vonattal, lóháton és gyalogosan is mennek a zarándokok Csíksomlyóra, medvehajtást is tartottak a helyszínen
Vonattal, lóháton és gyalogosan is vonulnak a zarándokok a székelyföldi Csíksomlyóra, a szombaton a Kis- és Nagysomlyó-hegy közötti nyeregben tartandó pünkösdi búcsús szentmisére.
