Hírek
2017. Szeptember 28. 16:14, csütörtök |
Helyi
Forrás: MÁV Magyar Államvasutak Zrt. KOMMUNIKÁCIÓS IGAZGATÓSÁG
Hatszáznál is több fiatal vett részt a MÁV-csoport nyílt napján
A nagy érdeklődésre való tekintettel a vasúttársaság ismét nyílt napot tartott szerdán középiskolások és egyetemisták számára.
A „XXI. századi technológiák a MÁV-nál” címet viselő rendezvényen még a májusinál is többen vettek részt.

A MÁV-csoport kiemelt hangsúlyt helyez a szakember-utánpótlás biztosítására, ennek érdekében minden lehetőséget megragad, hogy kapcsolatba lépjen lehetséges jövőbeli munkavállalóival. Fontosnak tartjuk, hogy minél többen vonzó munkáltatóként gondoljanak a MÁV-csoportra a pályaválasztás előtt.

Milyen lesz a jövő személyszállítása? Mit kell tudni a korszerű vasúti járművekről és a legújabb járműfejlesztési trendekről? Milyen a korszerű pályaépítési technológia? Mit jelent a pályafenntartás és a pályadiagnosztika a mindennapokban? Mit csinál egy biztosítóberendezési mérnök? Milyen a vasúti informatika, távközlés és villamosenergia-ellátás a XXI. században? Hogyan zajlik a forgalomirányítás? Ilyen és ezekhez hasonló kérdésekre kaphattak választ azok az egyetemisták és középiskolások, akik ellátogattak tegnap a budapesti Magyar Vasúttörténeti Parkba, a MÁV-csoport nyílt napjára. A „XXI. századi technológiák a MÁV-nál” címmel megtartott eseményen több mint hatszáz egyetemista és szakgimnáziumi tanuló (illetve felnőtt kísérő) vett részt; a vállalatcsoport hat cégének százötven munkavállalója állt rendelkezésükre.

A MÁV-csoport elsősorban azokat a fiatalokat várta a rendezvényre, akik jövőbeli lehetséges munkahelyükként gondolnak a vasútra, de eddig még nem rendelkeztek teljes körű információkkal a társaság pontos tevékenységéről, s ezért szerettek volna többet megtudni a működésről, közép- és felsőfokú ösztöndíjrendszerről vagy pályakezdő diplomásoknak szóló programjáról.
Az esemény fő célja a cégcsoport szolgáltatási láncának és a hozzá illeszkedő modern technológiáknak a bemutatása volt. A humánerőforrás szervezetek által koordinált rendezvény 16 standján (szakmaszigetén) a következő szakterületekről kaphattak részletes tájékoztatást az érdeklődők: értékesítés; üzemeltetés; gazdálkodás; járműfejlesztés és -karbantartás; biztosítóberendezési, erősáramú és távközlési szakterület; forgalomirányítás; pályaépítés, pályakarbantartás és -diagnosztika; informatika; gazdálkodás, beruházás, valamint humánerőforrás-gazdálkodás. A MÁV-csoport elismert szakemberei készséggel válaszoltak az egyetemisták és a középiskolások kérdéseire.

Az egyes szakterületek standján a hallgatók, illetve a diákok különböző, az adott szakmát reprezentáló játékos feladatok megoldásáért cserébe pecsétet szerezhettek „menetlevelükbe”. Aki mind a tizenhat pecsétet összegyűjtötte, ajándékban részesült. Bónuszként a fiatalok kipróbálhatták a Vasúttörténeti Park szolgáltatásait is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 21. 10:03, vasárnap | Kék hírek
Újabb gyanúsított a Szőlő utcai ügyben
Rendész bántalmazott a napokban egy fiatalkorú fogvatartottat a Budapesti Javítóintézetben, ezzel az úgynevezett Szőlő utcai ügy gyanúsítottjainak száma kilencre emelkedett a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészségen
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Életmód
Jónak lenni jó! - Egész napos műsorfolyammal zárul vasárnap a közmédia jótékonysági kampánya
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
