Hírek
2019. Március 20. 05:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: MTI
Hat év fegyházra ítéltek egy többféle drogot is áruló dílert
A vádlott 2015 nyarától továbbértékesítés és fogyasztás céljából rendszeresen szerzett nagyobb mennyiségű kábítószert, így többek között kannabiszt, amfetamint, kokaint és MDMA tablettát.
A vádlott a kábítószereket 2017. júniusi elfogásáig több embernek értékesítette.
A vádlott olyan embernek is adott kábítószert, aki vele rendszeres munkakapcsolatban állt és készpénz helyett a munkájával fizetett az értékesítőnek. A vádlott a kábítószert hol Budapesten, a XXII. kerületben, hol pedig Halásztelken adta át. A rendőrök a vádlott elfogásakor jelentős mennyiségű kábítószereket foglaltak le.
A törvényszék kedden kihirdetett ítéletében jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelem miatt 6 év fegyházra ítélte a vádlottat, aki legkorábban büntetése kétharmad részének kitöltését követő napon bocsátható feltételes szabadságra. A bíróság a vádlottal szemben 236 ezer forint vagyonelkobzást is elrendelt.
A közlés szerint az elsőfokú ítélet ellen az ügyész súlyosításért, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett, így az nem jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 11. 13:00, hétfő | Belföld
Németh Zsolt: nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik
Az új Országgyűlés megalakulását követően nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik, véget ért a posztkommunizmus időszaka - írta Németh Zsolt (Fidesz) országgyűlési képviselő vasárnap a Facebookon.
2026. Május 11. 10:00, hétfő | Belföld
Melléthei-Barna Márton: lemondani nem gyengeség, hanem erő
2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld
Zivatarokkal, erős széllel és lehűléssel indul a hét
2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld
Magyar Péter elítélte a Mi Hazánk kivonulását az Országgyűlés alakuló üléséről
Magyar Péter miniszterelnök szerint a Mi Hazánk képviselőinek kivonulása az Országgyűlés szombati alakuló üléséről vállalhatatlan volt.
