Hírek
2012. Augusztus 16. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Használható-e az aszpirin a rák megelőzésére?

Kis adag aszpirin mindennapi szedése csökkenti a rákos megbetegedések következtében előforduló halálozások számát - mutatott rá az Amerikai Rákkutató Központ már korábban. Ugyanakkor ez a hatás nem annyira jelentős, mint korábban gondolták - írja a Health Day.
Az aszpirinnek ugyanis lehetnek mellékhatásai, különösen akkor, amikor nagy a kockázata vérzés kialakulásának - ilyenkor különös körültekintéssel kell kezelni a szedését.
'A szakértői bizottságoknak mindig a legnagyobb körültekintéssel kell kezelniük az aszpirin adagolását, a vele járó előnyöket és mellékhatásokat is figyelembe véve' - mondta Eric Jacobs, a társaság pharmatológiai stratégiai igazgatója.
A szakértő hozzáteszi: amíg kutatás folyik az aszpirin használatával kapcsolatban, s folyamatosan új irányelvek érkeznek, addig nem ajánlatos a gyógyszert a rák megelőzésére használni. 'Bár a legutóbbi kutatások biztatóak, még korai lenne azt ajánlani az embereknek, hogy szedjenek aszpirint a rák megelőzésére'. Ugyanis aki hajlamos rá, annál már kis mennyiségű aszpirin is növeli a gyomor-és bélrendszeri vérzés kialakulásának kockázatát.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 06. 07:27, hétfő | Belföld
Minden aradi vértanú példakép a magyarság számára
2025. Október 06. 07:25, hétfő | Belföld
Czepek Gábor: hamarosan 50 milliárd forintos támogatás indul energiatárolók kiépítéséhez
Hamarosan 50 milliárd forintos támogatás indul energiatárolók kiépítéséhez, ami plusz lehetőség a vállalkozásoknak a fix 3 százalékos hitel mellé
2025. Október 06. 07:24, hétfő | Belföld
Napos-felhős, változékony őszi idő várható a héten
2025. Október 05. 09:27, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 40. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki: