Városlista
2025. szeptember 30, kedd - Jeromos

Hírek

2013. Április 18. 13:23, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Harrach: gazdasági, politikai és ideológiai okai vannak a Magyarország elleni támadásoknak

Harrach: gazdasági, politikai és ideológiai okai vannak a Magyarország elleni támadásoknak

Gazdasági, politikai és ideológiai okokban jelölte meg a Magyarországot ért külföldi támadások okát Harrach Péter, a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) frakcióvezetője csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón.

A kisebbik kormánypárt frakcióvezetője úgy fogalmazott: Magyarországot "hisztérikus hangú, durva támadások érik", ezek a vádak azonban alaptalanok, és "a vádlók tájékozatlanok".
Hangsúlyozta: Magyarország demokratikus ország, minden polgárának védelmet ad, ugyanakkor a maga útját járja, és azt meg is védi.
A frakcióvezető szerint a gazdasági okok mögött a nemzeti vagyon egy részének a visszaszerzése, és a hazai cégek esélyegyenlőségének biztosítása áll, "ez ingerli" a külföldi cégeket, és azok kormányait is. A politikai okokat a kereszténydemokrata politikus abban látta, hogy a hazai ellenzék nehezen dolgozza fel a vereségét, és ezt európai "elvbarátaik" által támogatott támadásokban "éli ki".
Az ideológiai okot nevezte ugyanakkor Harrach Péter a legsúlyosabbnak, szavai szerint az európai társadalom válságát egy dekadens világnézet, a szélsőséges liberalizmus okozta. "Ők megmondják, hogy mi a pálya, hogyan kell Európában a társadalmat formálni" - mondta, hozzátéve: Magyarország azonban egy másik úton jár.
A konkrét vádak közül idézte azokat, amelyek szerint antidemokratikus lenne a kormányzat, és demokráciaellenesség jellemző. Mint mondta, azokat vádolják demokráciaellenességgel, akik a rendszerváltás hajnalán az antidemokratikus viszonyokat demokratikussá igyekeztek formálni. A kormányt azok támadják, akik utódai annak a rendszernek, amelynek lebontásán dolgozott. Kitért arra a vádra is, amely az Alkotmánybíróság (Ab) jogainak korlátozására vonatkozik, és hangsúlyozta: a törvényalkotás nem lehet az Ab feladata, ebben nincs helye, csak a kontrollban.
A rasszizmusról és antiszemitizmusról szóló felvetésekre Orbán Viktor miniszterelnököt idézte, aki a parlamentben rögzítette: cigányüldözés nincs, az ugyanis egy teljes etnikai közösséget minősítene. Ezzel szemben vannak cigány származású bűnelkövetők, de ez - mondta - egy másik kérdés.
Utalt az Élet menetével párhuzamosan tervezett motoros felvonulás betiltására is, majd - az alkotmányt idézve - cáfolta azokat a felvetéseket is, hogy üldöznék Magyarországon a hajléktalanokat.
Harrach Péter kérdésre válaszolva azt mondta: a reagálásokra a diplomácia és a média útján nyílhat lehetőség. Utóbbi- tette hozzá - sokszor nehezen járható, hiszen azok a médiumok, amelyek különböző okok miatt nem jó szemmel nézik a magyar utat, nem fogadják be a magyar kormány ellenérveit.
Lehetőségként említette, hogy a testvérvárosok polgármesterein keresztül üzenetet juttassanak el.
Pálffy István frakciószóvivő hozzátette: kétféle konfliktus jelenik meg Magyarország és az unió viszonyában, az egyik általában a konvergenciaprogram beadásával függ össze, a másik pedig a magyar kormány szuverén és önálló intézkedéseivel kapcsolatban jelentkezik. A támadásokat részletezve többek között kitért a médiatörvénnyel összefüggő konfliktusokra, az alaptörvényre, illetve annak mostani módosítására, és végtörlesztésre.

Címkék: Pártok-KDNP

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 30. 07:19, kedd | Belföld

Gulyás Gergely: Magyarország hétfőn tükörintézkedéseket vezet be ukrán hírportálok ellen

Magyarország a viszonosság elvét követve hétfőn tükörintézkedéseket vezet be ukrán hírportálok ellen, így azok Magyarország területén nem lesznek elérhetők - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Facebook-oldalán.

2025. Szeptember 30. 07:17, kedd | Belföld

Nagy Márton: a minimálbér kétszámjegyű emelkedésére van esély

A minimálbér kétszámjegyű emelkedésére van esély, de a 13 százalékos emelésnek kicsi a lehetősége - mondta a nemzetgazdasági miniszter a Joint Venture Szövetség (JVSZ) 14. Makrokonferenciáján hétfőn Budapesten.

2025. Szeptember 30. 07:17, kedd | Belföld

Orbán Viktor a Török Nagy Nemzetgyűlés elnökével tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Karmelita kolostorban fogadta Númán Kurtulmust, a Török Nagy Nemzetgyűlés elnökét, aki hivatalos látogatást bonyolít Magyarországon

2025. Szeptember 29. 07:32, hétfő | Belföld

Felhős, az átlagosnál hidegebb idő várható erős széllel a héten

Jellemzően felhős és az átlagosnál hidegebb idő várható a héten, a szél is élénk, olykor erős lesz, és eső, záporeső is előfordulhat. A hőmérséklet visszaesik: