Városlista
2026. április 27, hétfő - Zita

Hírek

2019. Június 13. 11:47, csütörtök | Helyi
Forrás: Szombat Mihály, sajtóreferens, Boxing Gym Vásárhely

Három Kovácsra lehet büszke ma Hódmezővásárhely

Három Kovácsra lehet büszke ma Hódmezővásárhely

Nem rokonok, de a vezetéknevük azonos, az is közös bennük, hogy a Boxing Gym Vásárhely fiatal ökölvívói, valamint az is, hogy szép nemzetközi sikerek után újabbak előtt állnak.

A Boxing Gym Vásárhely mindkét fiatal sportolója kiválóan kezdett a 23 nemzet 290 ökölvívójával, Egerben megrendezett 69. Bornemissza Gergely-emlékversenyen.

A junior 48 kilogrammos női korcsoportban friss EB bronzzal büszkélkedő Kovács Fanni a bosnyák Sarah Birkovic ellen lépett szorítóba szerdán és 3-2 arányú pontozással győzött. Ezzel már bronzérmes és csütörtökön a döntőbe jutásért egy kemény japán lánnyal, Nishinaka Yuna-val küzd meg.

A +91 kilogramm vásárhelyi reménysége Kovács Krisztián a horvát Ante Brkic-et kapta az első meccsen. A kiváló formában lévő Kovács óriási fölénnyel bokszolt, ellenfele a második menetre már ki sem állt. Krisztián csütörtökön már szintén elődöntőért öklözik, ám ellenfele jóval nehezebb, a sportág egyik favoritnemzetéből való, kazah Aanat Sabyrgali lesz.

A harmadik vásárhelyi ökölvívó Kovács, akit ma ki kell emelnünk, Pál, a magyar felnőtt válogatott 81 kilogrammos tagja, aki jelenleg az olimpiai táborban tartózkodik, ahol éppen szerdán tettek olimpiai fogadalmat, ugyanis június 18-án már utaznak Minszkbe, ahol az (európai kis olimpiának is felfogható) Európa Játékokon vesz részt a magyar sportküldöttség, és velük együtt a magyar ökölvívó válogatott.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi

Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka