Hírek
2019. Július 05. 11:38, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Kegyetlen módon ölt meg három embert egy rákóczifalvai férfi – Vádat emeltek

Vádat emelt a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Főügyészség egy rákóczifalvai férfi ellen, akit azzal gyanúsítanak, hogy megölt három embert 2017 végén, illetve 2018 elején - közölte a főügyészség pénteken az MTI-vel.
A vád szerint a fiatal férfi alkalmi munkák révén ismerkedett meg mindhárom, nála idősebb egyedülálló sértettel, akik hozzá hasonlóan szűkösebb anyagi körülmények között éltek.
A vádlott valamennyi áldozatát azok saját házában, puszta kézzel, kegyetlenül gyilkolta meg – írták a közleményben.
Első alkalommal, 2017. december 23-án, italozás közben egy vita során a sértett szidni kezdte a vádlott édesanyját, emiatt a férfi szó nélkül agyonverte a sértettet.
A férfi 2018. február 19-én a Rákóczifalván kertszomszédjait ölte meg. A sértetteknek nem tetszett, hogy a vádlott hívatlanul megjelent otthonukban, ezért kiutasították őt a házból, miközben szidalmazták, felemlegették édesanyját is. A vádlott emiatt rájuk támadt, légzőszerveiket, mellkasukat megtaposta és addig bántalmazta őket, amíg meg nem haltak.
A férfi mindkét sértettet kifosztotta, ruhaneműket, illatszert és élelmiszereket vitt el tőlük.
A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Főügyészség – a korábban is erőszakos cselekmény miatt felfüggesztett szabadságvesztés hatálya alatt álló férfival szemben – a Szolnoki Törvényszéknél, a letartóztatás fenntartása mellett, tényleges életfogytiglani szabadságvesztés kiszabását indítványozta.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld
Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett
Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt
2025. Július 02. 07:49, szerda | Belföld
Júliustól hátrányos helyzetű családokat lehet támogatni a REpont automatákon keresztül
Júliustól a REpont automatáknál leadott palackok után járó visszaváltási díjat hátrányos helyzetű családok megsegítésére és gyermekek fejlesztésére lehet felajánlani
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal