Hírek
2020. Szeptember 06. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Halálra gázolt egy kerékpárost egy ittas buszvezető Kiskunlacházán
Menetrend szerinti autóbusz gázolt halálra egy kerékpárost Kiskunlacházán; az alkoholteszt alapján a sofőr ivott - közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság szombaton a police.hu honlapon.
A közlemény szerint a 85 éves kerékpáros férfi a Balaton utcából az 51. számú főútra tekert, amikor a Dömsöd felé közlekedő menetrend szerinti autóbusz elütötte nem sokkal reggel 6 óra előtt.
A mentők megpróbálták újraéleszteni a biciklist, de nem jártak sikerrel, mert olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen életét vesztette.
Az utasokat nem szállító busz 46 éves sofőrjét a rendőrök megszondáztatták, kiderült, ivott, ezért őt kettős vérvételre előállították.
A baleset körülményeit a Ráckevei Rendőrkapitányság büntetőeljárás keretében vizsgálja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani
Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket
A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.
2026. Április 07. 10:00, kedd | Belföld
MÁV: április 7-étől Budapest-Kelenföld és Ferencváros között csak egy vágányon közlekedhetnek a vonatok
2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld
Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.
