Városlista
2025. október 15, szerda - Teréz

Hírek

2017. November 28. 07:41, kedd | Külföld
Forrás: mti

Halálos balesetet okozott Belgiumban egy vontatás közben elszabadult vonat

Halálos balesetet okozott Belgiumban egy vontatás közben elszabadult vonat

Két vasúti munkás halálát és további hét ember sérülését okozta hétfőn este Belgiumban egy megrongálódott motorvonat, amely vontatás közben elszabadult, és 14 kilométert gurult a vasúti pályán

- jelentette a Belga hírügynökség. A vonat egy vasúti átjáróban autóval ütközött reggel Morlanwelz városánál, s a balesetkor keletkezett tűzben az autó és a vonat eleje is kiégett.

A megrongálódott vonatot az este éppen el akarták vontatni a helyszínről, amikor leakadt, és a pálya helyreállításán dolgozó munkások közé gurult, halálra gázolva két pályafenntartót, és másik két munkás is súlyosan megsérült.

Az üres vonat ezután 14 kilométeren át akadálytalanul folytatta útját, amíg La Louviere állomásán - Brüsszeltől mintegy 50 kilométerre délre - beleszaladt egy személyvonatba, újabb öt ember, köztük a vonatvezető sérülését okozva.

A vasúti rendőrség közlése szerint egy személyt eltűntként keresnek.

A belga állami vasúti társaság, az SNCB és a vasúti infrastruktúrát üzemeltető Infrabel vállalat "őszinte részvétét" nyilvánította az áldozatok családjának és hozzátartozóinak, és támogatást ígért a károsultaknak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 15. 07:38, szerda | Külföld

Donald Trump: a Hamászt szükség esetén erővel kényszerítjük fegyverletételre

Donald Trump közlése szerint ha a Hamász nem teszi le a fegyvert, akkor erővel fogják erre kényszeríteni. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.

2025. Október 14. 07:13, kedd | Külföld

Izraeli-palesztin - Aláírták Sarm es-Sejkben a gázai tűzszüneti megállapodást

Aláírta hétfőn Sarm es-Sejkben a gázai tűzszüneti megállapodást Donald Trump amerikai elnök, Recep Tayyip Erdogan török államfő, Abdel-Fattáh esz-Szíszi egyiptomi elnök és Tamím bin Hamad Ál Száni katari emír.