Hírek
2019. December 14. 10:18, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Gyermekpornográfia miatt körözött ír férfit fogtak el Budapesten
Írországban gyermekpornográfia miatt körözött férfit fogtak el Budapesten;
Daniel C. több mint három éve bujkált a magyar fővárosban, a VI. kerületben bérelt lakást, kiadásait pedig abból fedezte, hogy magánórákat adott angoltanárként - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság a police.hu-n szombaton.
Ismertették, hogy Daniel C. ellen az ír hatóságok büntetőeljárást folytattak, ennek keretében tartottak házkutatást írországi lakóhelyén, és az ott lefoglalt adathordozókon gyermekpornográfiát tartalmazó felvételeket találtak a rendőrök. A férfi nem jelent meg a bírósági tárgyaláson, 2016 februárjában elhagyta Írországot és elrejtőzött, ezért ellene körözést adtak ki.
Az Ír Garda - Nemzeti Bűnügyi Nyomozó Iroda Daniel C. felkutatásának érdekében a Célkörözési Egységek Európai Hálózatán (ENFAST) keresztül felvette a kapcsolatot a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) célkörözési alosztályával.
A KR NNI nyomozói a BRFK VI. kerületi Rendőrkapitányság rendőreivel együttműködve december 11-én elfogták és őrizetbe vették az ír férfit. Daniel C. átadásáról Írországnak később dönt a bíróság - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 31. 07:33, szerda | Belföld
MÁV: több járművet állítanak forgalomba az év végi, újévi időszakban bizonyos vonalakon
2025. December 31. 07:32, szerda | Belföld
Sulyok Tamás Kapu Tiborral együtt köszönti az újévet a közmédia csatornáin
Sulyok Tamás köztársasági elnök Kapu Tibor kutatóűrhajóssal együtt köszönti az új évet a közmédia csatornáin szerda éjfél után.
2025. December 30. 09:50, kedd | Belföld
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én 11 órakor. A hírt a kormányfő a Facebook oldalán tette közzé hétfőn.
