Hírek
2019. Október 17. 10:59, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Gyermekpornográfia miatt ítéltek el egy férfit Tatabányán

Gyermekpornográfia bűntette miatt felfüggesztett börtönbüntetésre ítéltek egy férfit, akinek a lakásában több mint 4500, gyermekeket szeméremsértő módon ábrázoló fényképet és videofelvételt találtak
– közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.
A közlemény szerint a "tizennyolcadik életévüket be nem töltött személyekről, a nemiséget súlyosan szeméremsértő nyíltsággal, célzatosan a nemi vágy felkeltésére irányuló módon ábrázoló" felvételeket a férfi tatabányai lakásában találták; ezeket a vádlott az internetről töltötte le és a laptopjának winchesterén tartotta.
A Tatabányai Járásbíróság – az ügyészi indítványnak helyt adva – a vádlottat 1 év 10 hónap, 3 évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte, valamint elkobozta a winchestert.
A döntés ellen a védő felmentésért, illetve enyhítésért fellebbezett. A másodfokú bíróság végzésében alaptalannak ítélte a fellebbezést, ezért jogerősen helybenhagyta az elsőfokú ítéletet – írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.
2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen
A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.