Hírek
2012. Április 03. 07:07, kedd |
Belföld
Forrás: OrintPress
Így védi meg a chili a szívet
A tudósok megtalálták a legfrissebb bizonyítékát annak, hogy a chili paprika szívbarát étel, sőt megóvja a szívet a világ legnagyobb gyilkosa, a szívinfarktus ellen.
Az eredményeket az Amerikai Kémiai Társaság (ACS), a világ legnagyobb tudományos társaságának 243. konferenciáján mutatták be.
A kutatás középpontjában a kapszaicinoidok álltak, amelyeket a gyógyászatban már különböző krémek készítésére alkalmaznak, amik ízületi gyulladások kezelésére alkalmasak. Azt már korábbi kutatások igazolták, hogy a chili csökkenti a vérnyomást és a koleszterinszintet.
'Kutatásunk megerősítette a csilipaprika anyagainak szívvédő hatásával kapcsolatos ismereteket” – jelentette ki Zhen-Yu Chen kutatásvezető. Felfedezték ugyanis, hogy a kapszaicinoidok kétféleképpen gondoskodnak a szív egészségéről. Egyrészt csökkentik a koleszterin felhalmozódását a vérben, másrészt blokkolják annak a génnek a működését, amelyek az erek görcsös állapotát idézik elő.
A szakértők azonban senkinek nem javasolják, hogy mértéktelen chili fogyasztásba kezdjenek, a szükséges gyógyszereket nem helyettesíti, mindenesetre kiegészítésnek jó - írja a health24.com.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld
A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában
Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák
Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!
Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg
2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld
Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására
A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll
