Hírek
2012. Szeptember 18. 05:00, kedd |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Így szabaduljon meg az aknéktól!

A bőrradír és egyéb ápoló szerek bizonyos esetekben ronthatnak az aknés bőr állapotán - hívják fel a figyelmet a szakemberek.
A finom tapintású és alkoholmentes termékek sokszor hatásosabbak lehetnek. A Health Day most összegyűjtött néhány tippet, hogyan szabaduljon meg az aknétól és legyen természetes, egészséges bőre.
- naponta kétszer mossa meg az arcát, s izzadás után pedig azonnal
- kerülje az olyan vegyületeket, amelyek irritálhatják a bőrt
- az arctisztítót inkább tiszta újjal, mint kefével vagy szivaccsal vigye fel
- arcmosáshoz használjon langyos, ne pedig forró vizet
- rendszeresen mossa haját, mert a zsír károsítja a bőrt, súlyosbítja a pattanásokat
- ne nyomkodja a pattanásokat, inkább hagyja, hogy természetes módon begyógyuljanak. Ezzel elkerülhető a hegesedés
- ne használjon szoláriumot, mert az károsítja a bőrt, s ráadásul bőrrákot is okozhat hosszú távon
Fontos, hogy súlyos pattanásos bőrrel forduljon bőrgyógyászhoz, aki segít személyre szabottan megtalálni Önnek a megfelelő kezelési módszert, krémet, esetleg belső gyógyszert.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 11. 06:00, szombat | Életmód
Nobel-békedíj - Machado: a kitüntetés hatalmas elismerés
Hatalmas elismerésnek nevezte az idei Nobel-békedíj kitüntetettje, María Corina Machado venezuelai ellenzéki vezető pénteken, hogy ő veheti át idén a kitüntetést.
2025. Október 10. 07:33, péntek | Életmód
Nébih: drónos felderítést is bevetnek a szőlő aranyszínű sárgaság betegség visszaszorítására
2025. Október 10. 07:29, péntek | Életmód
Nobel-díj - Krasznahorkai László: nagyon büszke és boldog vagyok
Nagyon büszke és boldog vagyok, hogy bekerülhettem a sok igazán nagy író és költő sorába - mondta Krasznahorkai László a Nobel-díj honlapjának adott interjúban, miután bejelentették, hogy idén ő kapja az irodalmi Nobel-díjat.
2025. Október 09. 07:44, csütörtök | Életmód
Elhunyt Mezey György, a magyar labdarúgó-válogatott volt szövetségi kapitánya
Nyolcvannégy éves korában elhunyt Mezey György labdarúgó mesteredző, a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya.