Hírek
2026. Március 20. 06:50, péntek | Belföld
Gulyás Gergely megfontolná, hogy Magyarország katonai segítséget nyújtson, ha Trump kéri
Magyarország megfontolná, hogy eleget tegyen egy Trumptól érkező katonai segítségkérésnek – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egy sajtónyilatkozatban.
A miniszter közölte: amennyiben a szövetség részéről hivatalos megkeresés érkezne, a magyar kormány mérlegelné a részvétel lehetőségét. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy minden ilyen döntés előtt a nemzeti érdekek és a biztonsági szempontok alapos vizsgálata szükséges.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint Donald Trump nem kért még ilyet, de azt mondta, „ha ő ezt kérné, akkor megfontolnánk”, de egyelőre a kormány nem foglalkozik a kérdéssel.
A nyilatkozat egy olyan nemzetközi helyzetben hangzott el, amikor az USA elnöke részéről felmerült a katonai jelenlét vagy támogatás növelésének igénye. A miniszter ezzel kapcsolatban kiemelte: minden konkrét felkérés esetén egyedi döntés születik.
Korábbi kormányzati álláspont szerint Magyarország arra törekszik, hogy kimaradjon a fegyveres konfliktusokból, és ne vegyen részt olyan műveletekben, amelyek eszkalációhoz vezethetnek.
Gulyás Gergely mostani nyilatkozata ugyanakkor azt jelzi, hogy a kormány egy esetleges NATO-felkérés esetén nem zárja ki a részvétel lehetőségét, hanem annak feltételeit mérlegelné.
Az Egyesült Államok és Izrael által elindított Irán elleni háborút a magyar kormány nem ítélte el. Orbán Viktor miniszterelnök szerdán egy interjúban azt mondta Trumpról: „A kérdés az, hogy háborút vagy békét indított el valójában. Ez még nem dőlt el, ezt majd a történészek fogják eldönteni.”
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 04. 14:00, szombat | Belföld
13,3 százalékkal több új autót helyeztek forgalomba az idei első fél évben
2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld
KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt
Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.
2026. Július 04. 10:00, szombat | Belföld
Társadalmi egyeztetés indult az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról
Társadalmi egyeztetés indult pénteken az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és a hozzá kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.
2026. Július 04. 08:56, szombat | Belföld
Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét
A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.
