Hírek
2023. Szeptember 03. 07:54, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Gulyás Gergely: bízunk abban, hogy a következő évek a magyar oktatás évei lesznek

Bízunk abban, hogy a következő évek a magyar oktatás évei lesznek, amihez szükség van iskolafejlesztésre, a pedagógusbérek emelésére és arra, hogy legyenek diákok
- mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter szombaton, a Pest vármegyei Maglódon.
Gulyás Gergely a Vermesy Péter Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola új tagépületének átadásán elmondta, hogy az 5,5 milliárd forintos kormányzati beruházásból megvalósult iskola 440 négyzetméteres épületének megépítéséről a kormány még 2017-ben döntött.
Az intézmény 10 tantermes, 8 osztályos, 4 szaktantermes, 3 csoportszobás és tornacsarnokkal, valamint a néptáncoktatást szolgáló táncteremmel is rendelkezik.
Ez a modern épület a megnövekedett igénybevétel mellett is minden olyan célt szolgálni és biztosítani tud, amelyet az oktatási kormányzat célként kijelölt - fogalmazott a miniszter.
Gulyás Gergely szólt arról, hogy míg az ország területének nagy részén a demográfia hátulütőivel vagyunk kénytelenek szembenézni, kevesebb gyermek születik, az osztálylétszámok egyre alacsonyabbak, kisiskoláknál sokszor nehezen indulnak osztályok, addig Pest vármegye egy sziget, ahol ezzel ellentétben pozitív fejlemények tapasztalhatók, ami ugyancsak okozhat nehézségeket.
"Itt nem kevés gyermek van, hanem sok", és azok az iskolaépületek, amelyek néhány évtizeddel ezelőtt elegendőek voltak az oktatáshoz, ma már kevésnek bizonyulnak - mondta, hozzátéve: bízik benne, hogy a következő hónapokban és években Pest vármegye több településén is hasonló okból találkoznak, mint a maglódi iskolafejlesztés.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 12. 08:43, szombat | Belföld
Orbán Viktor: az ukrán elnök nem mondhatja meg a magyaroknak, mit gondoljanak
2025. Július 12. 08:43, szombat | Belföld
Vihar - Helyreállította az áramszolgáltatást az E.ON
2025. Július 12. 08:41, szombat | Belföld
Debrecen a TOP3-ban az Európa Zöld Fővárosa címért zajló versenyben
2025. Július 11. 09:12, péntek | Belföld
A Mondeléz átadta legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkját Székesfehérváron
A Mondeléz International csütörtökön hivatalosan is átadta új napelemparkját székesfehérvári gyárának területén: a 2,3 millió dolláros beruházásból a cégcsoport legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkja jött létre.