Hírek
2016. Október 28. 11:34, péntek |
Helyi
Forrás: Arany-Tóth Attila közönségkapcsolati munkatárs Emlékpont
Forradalmárok kezén az algyői reptér
Miklós Péter, a hódmezővásárhelyi Emlékpont vezetője Az 1956-os forradalom Csongrád megyében és Algyőn címmel tartott előadást az Algyői Faluházban.
Az érdeklődők az előadást a faluház ITTT – mindenről, ami Irodalom, Történelem, Társadalom, Tudomány elnevezésű rendezvénysorozatának keretében hallgathatták meg.


– Algyőn október 25-én vette kezdetét a forradalom, amelynek eseményei hasonlóképpen alakultak a megye többi kisebb településén tapasztaltakhoz – mondta a történész, aki hozzátette: az algyői forradalmi bizottság 1956 őszén nemcsak leváltotta a kommunista tanácsi vezetést, de megszervezte a fegyveres nemzetőrségét is, amely ellenállást próbált szervezni a szovjet megszállás idején, elsősorban a helyi repülőtér ellenőrzését tartva kézben.


A történész kifejtette: az algyői forradalmárok már október utolsó napjaiban kimondták a termelőszövetkezet föloszlatását, s megkezdődött a falu környéki földek szétosztása, pontosabban az egykori tulajdonosoknak való visszajuttatása – ez mindenképpen algyői jellegzetességnek számított a hatvan ezelőtti forradalom megyei történetében.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Február 03. 07:22, kedd | Külföld
Donald Trump: India beleegyezett, hogy leállítja az orosz kőolaj vásárlását
Donald Trump amerikai elnök szerint India miniszterelnöke hétfői telefonbeszélgetésük során beleegyezett az orosz kőolaj vásárlásának leállításába, és helyette több energiahordozót szerez be az Egyesült Államokból.
