Hírek
2011. Augusztus 19. 14:17, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Finn helikoptereket kap a honvédség
Finnország Védelmi Minisztériuma - a korábbi egyeztetéseknek megfelelően - kettő darab modernizált Mi-8 szállítóhelikoptert - tartalék alkatrészekkel együtt - térítésmentesen adományoz a honvédelmi tárca részére.
Augusztus 25-e után a helikopterek üzembeállítására, a berendezések visszaépítésére Szolnokon kerül sor. A gépeket a Légi Tanácsadó Csoport hazai kiképzésekre fogja használni.
A helikoptereket az üzembeállításuk után az afganisztáni missziós szerepvállalásra felkészülő Légi Tanácsadó Csoport hazai kiképzésére használjuk majd.
A gépeket a nemzetközi SALIS program (Stratégiai Légiszállítás Ideiglenes Megoldása) keretében AN-124 típusú teherszállító repülőgéppel szállítják Magyarországra várhatóan 2011. augusztus 25-én.
A helikopterek üzembeállítására, a berendezések visszaépítésére Szolnokon kerülhet majd sor.
Az üzembeállítást követően a Magyar Honvédség modernizált Mi-8-as szállítóhelikoptereit sajtónap keretében fogjuk bemutatni a nyilvánosságnak, előreláthatólag szeptemberben-tudatta a HM közleménye.
OrientPess Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 27. 13:12, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint megtámadták Magyarországot
Magyarországot megtámadták, "olajblokád" alá vették - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
2026. Február 27. 12:00, péntek | Belföld
NGM-helyettes államtitkár: a reptéri fejlesztések célja, hogy Magyarország a régió légiközlekedési központjává váljon
A reptéri fejlesztések célja, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a régió utasforgalmi és teherszállítási csomópontjává váljon
