Hírek
2019. Május 06. 10:45, hétfő |
Helyi
Forrás: Arany-Tóth Attila közönségkapcsolati munkatárs Emlékpont
Feszületek, helyszínek, emlékek

Dömötör Mihály nemcsak képekben beszélgetett
Párbeszéd címmel tartott tárlatvezetést az Alföldi Galériában Dömötör Mihály fotóművész és Képiró Ágnes, a Tornyai János Múzeum művészettörténésze az alkotó Kereszt parafrázisok. A XII. stáció című kiállításán. A péntek délutáni programon a látogatók maguk is kezdeményezhettek diskurzust a művésszel.
Dömötör Mihály szólt arról, hogy a múzeumi műtárgyfotózás mellett hogyan érintette meg a feszület, mint szakrális tartalommal és esztétikai értékkel is bíró jelkép fényképezése, hozzátéve: bár a fekete-fehér képrögzítés nem mutatja meg az eredeti színeket, mégis többletet adva értelmezi át a szemmel látható valóságot.
A tárlatvezetés résztvevői megtekintették a számos helyszínen, Prágában, a Balaton mellett, Szamosújváron, vagy épp itt, Hódmezővásárhelyen készült fotókat, miközben a művész felidézte a képek készítésének történeteit.
Dömötör Mihály szólt arról is, hogy egy-egy fotó hatását a befogadó személye is meghatározza. Mint elmesélte, a kiállításon látható, a Nagymágocson fotózott feszület fotója előtt nemrég egy idős hölggyel beszélgetett. A néni gyermekkorában a nem sokkal később elhunyt édesapjától egy hasonló formájú feszületet kapott ajándékba, melyet azóta is őriz, s a nagymágocsi fénykép szeretett édesapjának emlékét idézi fel.
Dömötör Mihály kiállítását az érdeklődők május 12-ig tekinthetik meg az Alföldi Galériában.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 03. 08:06, szombat | Helyi
A Tisza EP képviselői nem vettek részt Ukrajna gyorsított csatlakozásáról szóló szavazáson
Magyar Péter: a Tisza EP-képviselői nem szavazták meg Ukrajna gyorsított uniós csatlakozását.
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Május 03. 08:10, szombat | Sport
Premier League - Kerkez bekerült a szezon csapatába a szurkolóknál
Kerkez Milos, a Bournemouth magyar válogatott védője bekerült a szezon csapatába az angol labdarúgó-bajnokságban a szurkolók szavazatai alapján.
2025. Május 03. 08:09, szombat | Életmód
Térhatású Pink Floyd-élmény a Zene Háza Hangdómjában
Az immerzív moziteremben május 7-től lesz műsoron a The Dark Side of the Moon című kultikus lemez teljes anyagát feldolgozó 360 fokos audiovizuális előadás.