Városlista
2026. április 7, kedd - Herman

Hírek

2020. Október 24. 16:06, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Félszáznál több helyen várnak véradókat országszerte

Félszáznál több helyen várnak véradókat országszerte

Országszerte több mint 50 helyszínen szerveznek véradást, a helyszínek és időpontok az ovsz.hu és a veradas.hu oldalon követhetők - közölte az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) véradásszervezője csütörtökön az M1-en.

Ohnsorge Éva tájékoztatása szerint szerdán 49 helyszínen 1273-en mentek el vért adni, ez mintegy 20 százalékkal maradt el a várakozásaiktól.

Elmondta, a kórházaktól 752 igény érkezett, ebből a legnagyobb, 22 egység vérre vonatkozó kérés a Fejér Megyei Szent György Kórház intenzív osztályán fekvő egyik beteg gyógyulását segítette. A legtöbben, 114-en a Szegedi Tudományegyetem Klebelsberg Kuno Könyvtárában szervezett eseményen adtak vért.

Arra hívta fel a figyelmet, hogy a vérkészítmények felhasználhatósága időben korlátozott, ezért fontos a rendszeres véradás. Megjegyezte, a nők évente négyszer, a férfiak ötször tudnak vért adni.

A Magyar Vöröskereszt internetes kampányt indított azzal a céllal, hogy a közösségi média felületein elérhető véradási helyszínkereső segítségével minél többen megtalálják a hozzájuk közeli véradópontot - hangzott el műsorban.

Címkék: véradás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani

Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket

A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.

2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld

Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.