Hírek
2012. Augusztus 13. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Felmondtak a siófoki kórház sebészei

A sebészek több mint fele - ötből három - távozott a siófoki kórházból - tudatta az m1 Híradó. Elmondásuk szerint azért mondtak fel, mert kiderül, fele annyit keresnek, mint a megye többi baleseti sebésze. A siófoki kórház nyáron 200-300 ezer ember egészségügyi ellátásáért felel, két sebész ezt nem tudja ellátni.
A helyzet miatt a főigazgató a katasztrófavédelemhez és az országos tiszti főorvoshoz fordult. Ideiglenes megoldásként Kecskemétről szerződtettek traumatológusokat, de azt még nem tudják, hosszú távon hogyan pótolják az orvosokat.
A távozó orvosok azt mondják, ők szerettek volna maradni, de csak abban az esetben, ha a megye többi baleseti sebészéhez hasonló fizetést kapnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 05. 09:27, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 40. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Október 05. 09:26, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: Semjén Zsolt ártatlan
Semjén Zsolt egy ártatlan ember - szögezte le Orbán Viktor a Heteknek adott exkluzív interjúban.