Városlista
2026. február 10, kedd - Elvira

Hírek

2017. Május 03. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Felkerült a parlament honlapjára a tavaszi adócsomag

Felkerült a parlament honlapjára a tavaszi adócsomag

Felkerült a parlament honlapjára az egyes adótörvények és más kapcsolódó törvények módosításáról szóló törvényjavaslat kedden este.

Az általános indokolás szerint a törvényjavaslatban szereplő módosítások kiemelt célja a gazdaság versenyképességének növelése, az adóadminisztráció csökkentése, az adózás egyszerűsítése, valamint egyes kiemelt célokat ösztönző adópolitikai intézkedések bevezetése.

A javaslatban emellett a korábbi törvénymódosítások után felmerült gyakorlati kérdésekkel, problémákkal kapcsolatban számos jogtechnikai módosítás, pontosítás, valamint kiegészítés szerepel az egyértelmű jogalkalmazás érdekében, továbbá a jogharmonizációs kötelezettségek teljesítését is szolgálja.

A Nemzetgazdasági Minisztérium keddi közleménye szerint jövőre folytatódnak az adócsökkentések, a változások 35 milliárd forintot hagynak a családoknál, a lakosságnál és a vállalkozásoknál.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld

Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között

Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.

2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld

MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe

A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van

2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld

NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan

Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan