Hírek
2016. Október 02. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Feljelentésre buzdítja az átverés áldozatául esett időseket a rendőrség
A rendőrség arra buzdítja az idős embereket, jelentsék fel az őket különböző módszerekkel átverő csalókat, mert így tudnak hatékonyan fellépni ellenük
- mondta az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Bűnügyi Főigazgatóságának alezredese szombaton az M1 aktuális csatornán abból az alkalomból, hogy az ORFK kampányt indít az idős emberek biztonságáért.
Németh Ágnes hozzátette, sokan szégyellik, hogy átverés, csalás áldozatai lettek, ezért nem tesznek feljelentést.
Elmondta, a pénzváltás, egy hamis, nagy címletű bankjegy kisebb címletre cseréltetése nem új módszer. Még mindig élnek a csalók az "unokázással" is, amikor akár éjjel hívják fel az idős embert azzal, hogy bajba került a gyermeke vagy unokája, és a telefonálót kérte meg, menjen segítségért. Ekkor mindenképpen fel kell venni a kapcsolatot valakivel a családból, felhívni a gyermeket, unokát, hogy ellenőrizzék, tényleg bajba került-e.
Kitért arra, hogy mindig igazoltatni kell a magukat például népszámlálónak kiadó embereket, akik semmilyen esetben nem kérhetnek pénzt vagy számlaszámot.
Az alezredes azt ajánlotta, hogy probléma esetén azonnal hívják a 107-es vagy 112-es számot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét
Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet
A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.
2026. Június 17. 06:54, szerda | Belföld
Magyar Péter: már a héten olcsóbb lehet a benzin és a gázolaj a védett árnál
A kőolaj világpiaci árának csökkenése és a forint erősödése miatt már a héten olcsóbb lehet a védett árnál a kutakon a benzin és a gázolaj - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Facebook-oldalán kedden.
2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere
Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik
