Városlista
2025. május 3, szombat - Tímea

Hírek

2011. November 26. 15:00, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Fél százalékra csökkentette a magyar kormány a jövő évi GDP előrejelzést

Fél százalékra csökkentette a magyar kormány a jövő évi GDP előrejelzést

A csökkenő államadósság, mérséklődő deficit, a pozitív folyó fizetési mérleg, a növekedő foglalkoztatottsági szint, valamint a hajszállal bővülő fogyasztás..

mind arról tanúskodnak, hogy a magyar gazdaság alapjai szilárdak. Ebben egyetértettek a gazdasági szakértők és a kormány is a tegnapi egyeztetésen.

Orbán Viktor miniszterelnök, Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter és Varga Mihály miniszterelnökséget vezető államtitkárral egyeztetett. Az ülés után Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter elmondta, „a 2012-es európai uniós várakozások szerint a pénzügyi stabilitás szempontjából a legjobb hét tagállam közé tartozunk”. Komoly aggodalomra ad okot azonban az eurózóna mélyülő válsága. A közgazdászok úgy vélekedtek, a csökkenő német gazdasági növekedés mellett nem reális a másfél százalékos hazai GDP-bővülés, ezért a jövő évre fél százalékra mérsékelték előrejelzésüket. „A szakértők azt javasolták a kormánynak, kössön megállapodást az EU-val, a Nemzetközi Valutaalappal és a bankszövetséggel is”. Ez esetben egyezségre kell jutni a devizahiteleseket érintő kérdésekben, az otthonteremtés és az állampapír-finanszírozás, valamint a banki pénzügyi források bővítését illetően. A leminősítéssel kapcsolatban megjegyezte: a kormány és a közgazdászok egyetértenek abban is, hogy a stabil gazdasági fundamentumok nem indokolják a hitelminősítő lépését, egyesek szerint spekulációs támadásról van szó – minderről a Magyar Hírlap számolt be. Egy új növekedési terv keretében megvizsgálják, milyen pénzügyi forrásokat lehet bekapcsolni a beruházásokba. A miniszter hangsúlyozta: a kormány nem kíván visszatérni a Nemzetközi Valutaalap finanszírozási keretéhez, hanem egy pénzügyi védőhálóról, a legrugalmasabb hitelkeretről szeretne tárgyalni. Előzőleg a Moody's hitelminősítő megvonta a befektetési ajánlású adósbesorolást Magyarországtól.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: államadósság, gdp

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését

2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld

Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok

Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.

2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság

Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját