Hírek
2018. Március 26. 09:32, hétfő |
Helyi
Forrás: Elek András igazgatási ügyintéző
Ezerarcú madárvilág
Szerdán indul a Tornyai-múzeum ismeretterjesztő előadássorozata
A folyószabályozások korát megelőző, rendkívüli gazdagságú vízi élővilágot is megidézi előadásában Ampovics Zsolt természetfotós március 28-án 17 órai kezdettel a Tornyai János Múzeumban. A vásárhelyi közgyűjtemény új sorozatában ‑ minden hónap utolsó szerdáján ‑ a település régmúltjának egy-egy érdekes fejezetébe kaphatnak bepillantást az érdeklődők. Az első ismeretterjesztő múzeumi esten egy "madarász" objektívén keresztül elevenednek meg a környékre jellemző madárfajok.

Hódmezővásárhely és tágabb környéke országos viszonylatban is kiemelkedő madárvilággal rendelkezik. A Tisza és a Maros által közrefogott régióban, viszonylag kis területen rengetegféle élőhely megtalálható, mint például a folyóárterek, a szikes tavak vagy épp a szikes puszták. A 19 századi folyószabályozást megelőzően kiterjedt vízi élővilág volt itt, elképzelni sem tudjuk, milyen gazdag lehetett egykor ennek a területnek a faunája és flórája - mondta el Ampovics Zsolt természetfotós. Környékünk madárvilágának kiváló ismerője az eredeti, "ős"állapotban megmaradt területekre jellemző madárfajokat mutatja be vetített képes előadásában szerdán 5 órai kezdettel a Tornyai János Múzeumban.
A hódmezővásárhelyi közgyűjtemény Évszázadok a Hód-tó partján – Houdtól Újvárosig című, decemberben megnyílt új állandó kiállítása az Árpád-kortól egészen a Kisutcai-tizedben 1808-ban pusztított tűzvészig mutatja be a település és a szűkebb régió történetét. A város múltjának mélyebb megismerése céljából a múzeum ismeretterjesztő előadássorozatot indít KIÁLLÍTÁS ÚJ taRtAlommal TÖLTVE címmel: hónapról hónapra egy-egy érdekes, a kiállításban és az azt kiegészítő kötetben kevéssé kifejtett témát mutatnak be a meghívott előadók. Március utolsó szerdáján az ezerarcú madárvilágról, áprilisban a gyékényfonásról és a díszítőművészetről, májusban a Református Ótemplom három évszázadra visszanyúló történetérő hallhatnak egy-egy előadást a Tornyai János Múzeumba ellátogatók.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 19. 07:34, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Dárdai Pál lett az Újpest FC sportigazgatója
A korábbi szövetségi kapitány Dárdai Pált nevezték ki csütörtökön az Újpest FC labdarúgócsapatának sportigazgatójává.
2025. December 19. 07:33, péntek | Életmód
Huszonötezer csomag adomány jut el a rászorulókhoz az Adni Öröm! adománygyűjtő akció eredményeként
Lezárult a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a SPAR Magyarország közös Adni Öröm! adománygyűjtő akciója, amelynek köszönhetően huszonötezer csomag adomány jut el rászoruló emberekhez -
