Városlista
2025. november 3, hétfő - Győző

Hírek

2014. Június 25. 15:46, szerda | Helyi
Forrás: Göbl Vilmos-sajtóreferens

Érkezik a Steinway zongora Hódmezővásárhelyre

Érkezik a Steinway zongora Hódmezővásárhelyre

Az ötvenmilliós hangszeren sajtó képviselői jelenlétében ütik le az első taktusokat.

A szerdai napon érkezik a hamburgi Steinway & Sons műhelyéből Hódmezővásárhely új koncertzongorája a Bessenyei Ferenc Művelődési Központba. A közadakozásból és támogatói hozzájárulásokból megvásárolt
különleges hangszert az elkövetkező hetekben folyamatosan játsszák be, hogy a zongora hangjai harmóniába rendeződjenek.

Az új Steinway zongorát Dr. Kószó Péter alpolgármester és Vágó János zeneiskola igazgató mutatja be a sajtó képviselőinek június 26-án, csütörtökön 10 óra 30 perckor a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ
színháztermében. A világ legjobb hangszerét Borsos Annamária zongora művésztanár játssza be az újságírók jelenlétében.

Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzata a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ átadását követően tűzte ki célul, hogy a megújult intézménybe beszerez egy világszínvonalú hangversenyzongorát.
A széles körű társadalmi összefogásnak köszönhetően Hódmezővásárhely polgárai, valamint a város kultúráját támogató vállalkozások 49 millió 17 ezer 856 forintot adtak össze a zongora javára.

Az összegből a szakértők által is a világ egyik legjobb és legcsodálatosabb hangzású zongorájának tartott Steinway D-274-est vásárolta meg Hódmezővásárhely városa.
A kézzel készült hangszert az elmúlt hónapban választotta ki a Steinway and Sons hamburgi műhelyében Almási István polgármester és Hegedűs Endre Kossuth-díjas zongoraművész.
A zongora június
25-én érkezik meg a Bessenyei Ferenc Művelődési Központba, ahol az összeszerelés, a bejátszás és a hangolás hosszú folyamatát követően szeptemberben végén Vásárhely szülötte, Hegedűs Endre koncertjével
avatják fel.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 03. 07:15, hétfő | Helyi

Labdarúgó NB I - Legyőzte a Zalaegerszeget és élre állt a Debrecen

A Debreceni VSC hazai pályán 2-1-es győzelmet aratott a Zalaegerszeg felett a labdarúgó Fizz Liga 12. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi

Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei

A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.

2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi

Vida Beni ismét gokartban!

Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.

2025. November 03. 07:18, hétfő | Életmód

Enyedi Ildikó díjat nyert a valladolidi filmfesztiválon

Enyedi Ildikó új filmje, a Csendes barát díjat nyert a 70. Valladolid Nemzetközi Filmfesztiválon. Az alkotást a Silver Spike Award-dal (Ezüst Tüske-díjjal) ismerték el.