Hírek
2020. Február 22. 05:07, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: katasztrófavédelem
Épületeket is megrongált a szél
Fák dőltek ki és épületek rongálódtak meg pénteken az ország több pontján a viharos szél miatt. A tűzoltóknak az esti órákig 120 helyszínre kellett kivonulniuk
- közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az MTI-vel. Mukics Dániel elmondta: a legtöbb káresemény a fővárosban és Győr-Moson-Megyében volt, de több más megyében is hívták a tűzoltókat, főleg kidőlt fákhoz, kéményekhez, letört faágakhoz.
A Győr-Moson-Sopron megyei Gyömörén egy házra dőlt fa, Tatabányán a színház tetejét, Sopronban a levéltár oldalát rongálta meg az erős szél, Budapesten a VII. kerületben pedig egy tűzfalat bontott meg, téglák hullottak a járdára és autókra. A viharban felborult egy teherautó pótkocsija az M7-es autópálya Balaton felé vezető oldalán, Baracskánál.
A katasztrófavédelemnek nincs tudomása a viharral összefüggő személyi sérülésről, illetve áramkimaradásról - mondta Mukics Dániel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 03. 15:00, péntek | Belföld
Gajdos László: szabályszegő és egészséget veszélyeztető üzemeknek nincs helyük Magyarországon
2026. Július 03. 14:00, péntek | Belföld
Sándor-palota: a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt az államfő Budapesten
Sulyok Tamás köztársasági elnök csütörtökön a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt Budapesten - tájékoztatta a Sándor-palota az MTI-t.
2026. Július 03. 13:00, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: október 22-én nyilvánosak lesznek az elmúlt rendszer egyes titkosszolgálati iratai
2026. Július 03. 07:28, péntek | Belföld
Magyar Péter: az iskolakezdési támogatás első részletét augusztus végéig utalják
Az iskolakezdési támogatás első részletét, 50 ezer forintot augusztus 24-ig utalja a Magyar Államkincstár - közölte a miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalán közzétett videójában.
