Városlista
2026. április 8, szerda - Dénes

Hírek

2019. November 18. 13:05, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Enyhítette a bíróság a zuglói nőkre támadó férfi büntetését

Enyhítette a bíróság a zuglói nőkre támadó férfi büntetését

A másodfokú bíróság jogerős ítéletében - a beismerésre és a beszámítási képesség korlátozottságára is figyelemmel - hat év börtönre enyhítette a zuglói nőkre támadó büntetését

- közölte a Fővárosi Főügyészség hétfőn az MTI-vel. A közlemény szerint a 30 éves férfi egyedül közlekedő nőket támadott meg az éjjeli órákban 2016 decembere és 2017 áprilisa között a XIV. kerületben. A férfi négy nőt fizikailag és szexuálisan bántalmazott, illetve próbált meg bántalmazni, egyikük súlyos egészségromlást szenvedett.

A bántalmazót első fokon 8 év börtönbüntetésre ítélték, a büntetést a másodfokú bíróság enyhítette a középmérték alá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket

A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani

Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.