Városlista
2025. március 17, hétfő - Gertrúd

Hírek

2023. December 13. 06:00, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Ennyi megtakarítása van egy átlag magyar háztartásnak a KSH szerint

Ennyi megtakarítása van egy átlag magyar háztartásnak a KSH szerint

K&H: 3,4 millió forintra nőtt a háztartások átlagos megtakarítása a harmadik negyedévbenA harmadik negyedévben a háztartások átlagos megtakarítása 3,4 millió forintra nőtt, 11 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit.

A közlemény szerint a 20-65 éves, városi, legalább középfokú végzettségű felnőtt népesség anyagi helyzetéről végzett felmérésben a harmadik negyedévben a megkérdezett háztartások átlagos megtakarítása magasabb ütemben nőtt az összjövedelmük emelkedésénél (7,1 százalék), de elmaradt a korábbi két év növekedési dinamikájától.

A K&H adatai szerint 2020 és 2021 harmadik negyedéve között 19 százalékkal 2,5 millióra, egy évre rá 24 százalékkal 3,1 millió forintra nőtt az átlagos megtakarítás összege.

A recessziós gazdasági környezet miatt óvatosabbá váltak a háztartások, amelyre a K&H szerint az utal, hogy az anyagi helyzet függvényében igyekeztek növelni a tartalékaikat. Az idén - a negyedéves átlagok alapján - az előző hónapról 69-71 ezer forintot tudtak félretenni a háztartások.

A vizsgálatban részt vevő háztartások nettó összjövedelme a havi kilengéseket kiegyensúlyozó negyedéves adatok szerint a harmadik negyedévben meghaladta az 539 ezer forintot, 7,1 százalékkal volt magasabb, mint az előző év azonos időszakában. 2020 harmadik negyedévében ugyanez az összeg 394 ezer forint volt, 2021-ben 434 ezer forintnál járt. Így két- és hároméves időtávon 24, illetve 37 százalékos növekedést könyvelhettek el a K&H saját kutatásában szereplő háztartások - közölték.

Címkék: ksh, megtakarítás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 17. 07:37, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: hamarosan megkezdi működését a trieszti kikötő magyar tulajdonú része

Rövidesen megkezdi működését a trieszti kikötő magyar tulajdonú része, ami teljesen új lehetőségeket nyújt a hazai exportőr vállalatoknak a kivitelük rugalmasságát, gyorsaságát tekintve

2025. Március 17. 07:36, hétfő | Belföld

MÁV-csoport: a mozdonybeszerzések hatására pontosabban járnak a vonatok

A februári menetrendi adatok már tükrözik a mozdonybeszerzések hatásait. A december óta tartó kedvező trend továbbra is folytatódik, így már harmadik hónapja, kisebb mértékben, de javul a vonatok pontossága

2025. Március 16. 08:36, vasárnap | Belföld

Március 15. - Orbán Viktor: uniót, de Ukrajna nélkül

Európa urai úgy döntöttek, hogy Ukrajnának folytatnia kell a háborút, kerül, amibe kerül. \"Majd kap cserébe gyors uniós tagságot, a mi pénzünkön\".

2025. Március 16. 08:26, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón: