Városlista
2025. december 23, kedd - Viktória

Hírek

2015. Október 25. 09:01, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Energiafelhasználást optimalizáló rendszert fejlesztett egy magyar cég

Energiafelhasználást optimalizáló rendszert fejlesztett egy magyar cég

Energiafelhasználást optimalizáló rendszert fejlesztett ki nagyfogyasztók részére a magyar Opticon Telekommunikációs Hálózati Szolgáltató Kft., amelyhez mintegy 350 millió forint uniós támogatást kapott

- közölte a cég az MTI-vel. A társaság tájékoztatása szerint a Smart Metering Network technológia például egy egyetem - amely szemináriumi és előadótermeket, valamint laboratóriumot egyaránt üzemeltet - számára mutatja, hol, mekkora a fogyasztás, mikor érdemes egy tanórát a nagy- vagy a kiselőadóban meghirdetni. Ezzel egy több fogyasztási ponttal rendelkező intézmény energiafelhasználása testre szabható.

A szeptember 30-án befejezett projekt eredményeként megvalósult rendszert elsősorban Magyarországon, nagyfogyasztók - intézmények, termelő vállalatok - részére értékesíti majd a cég, az ebből származó árbevétel-növekedés a fenntartási időszak első két teljes gazdálkodási évében elérheti a 3 százalékot - nyilatkozta a társaság az MTI kérdésére.

Az Opticon beszámolt arról is, hogy jelenleg a kecskeméti kórházban, a kecskeméti önkormányzat egyik épületében és a nyugdíjfolyósító épületében már tesztjelleggel működik a rendszer. A rendszer alkalmazása energiamegtakarítást eredményezhet, de erről konkrét adatokkal egyelőre nem tudott szolgálni a vállalat.

Sikeres magyar terjeszkedés esetén közép-európai nagyfogyasztókat is megcéloz a társaság, mivel a kidolgozott rendszer és alkalmazási módszertan a hagyományos energiafogyasztás-mérési technológiáktól és eszközöktől független megoldás és európai szabványkörnyezetben minimális testre szabással bárhol felhasználható, értékesíthető.

Címkék: energia, fejlesztés

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld

NGM: februárban egyszerre nagyobb összeget kapnak a nyugdíjasok

Amit vállaltunk, teljesítjük: 2026-ban is megőrizzük a nyugdíjak vásárlóértékét, februárban érkezik a 13. havi nyugdíj és a 14. havi nyugdíj első heti részlete - közölte hétfői közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)

2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld

NGM: idén is előrehozottan, karácsony előtt érkeznek a családtámogatási ellátások

A kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy a családok egyre több pénzből tudjanak gazdálkodni, hogy a karácsony az ünnep meghittségéről és valódi értékeiről szóljon.

2025. December 23. 08:55, kedd | Belföld

Fuvarozók tüntettek a tervezett útdíjemelés ellen Budapesten és környékén

Fuvarozók tüntetettek a tervezett útdíjemelés ellen hétfőn Budapesten és környékén, ez a rendőrség folyamatos tájékoztatása szerint időszakosan több helyen okozott torlódást, lassulást.

2025. December 23. 08:54, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Háborúmentes karácsonyunk lesz

Egy háborúmentes karácsonyunk lesz, de a háborús veszély nem múlt el - figyelmeztetett Orbán Viktor miniszterelnök a TV2 Tények című műsorának különkiadásában hétfőn este.