Városlista
2025. július 10, csütörtök - Amália

Hírek

2018. Június 27. 09:53, szerda | Helyi
Forrás: Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság

Embercsempészés miatt őrizetben

Embercsempészés miatt őrizetben

A Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság embercsempészés és közokirat-hamisítás miatt indított eljárást egy szerb állampolgárságú sofőrrel szemben.

A sofőr más nevére kiállított okmánnyal akart egy iráni nőt az ország területére szállítani.

A gépkocsivezető 2018. június 25-én 18 óra 15 perckor jelentkezett belépésre a Röszke Autópálya-határátkelőhelyen. Az ellenőrzés megállapította, hogy a járműben tartózkodó iráni állampolgárságú utas más nevére kiállított útlevéllel, illegálisan akart Magyarország területére lépni. A megalapozott gyanú szerint az okmányt a szerb állampolgárságú férfi adta át az útlevélkezelőnek, ezzel nyújtva segítséget a nőnek a tiltott határátlépéshez.

A gépkocsivezetővel szemben embercsempészés és közokirat-hamisítás miatt indult eljárás a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányságon. A nyomozók az 51 éves férfit őrizetbe vették, majd az ügyészségen előterjesztést tesznek előzetes letartóztatásának indítványozására.

A rendőrök az iráni nőt a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően visszakísérték az ideiglenes biztonsági határzárhoz.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld

Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt

A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák

2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld

Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban

A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének

2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld

Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója

A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására

2025. Július 08. 20:31, kedd | Külföld

Már több mint hetven ország állampolgárai jogosultak vízummentes beutazásra Kínába

Július közepétől Kína már több mint 70 ország állampolgárainak biztosít vízummentes belépést az országba.