Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2015. Június 10. 08:40, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Elvonult a vihar az ország fölül

Elvonult a vihar az ország fölül

Mindenhol visszavonták a heves zivatarok és a felhőszakadás veszélye miatt kiadott első és másodfokú riasztásokat szerdán.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat közölte: az ország döntő részén már nem várható veszélyes időjárási jelenség. Egy-egy zivatar azonban nagyobb eséllyel a Dunántúl keleti, illetve a Duna-Tisza köze nyugati részén, valamint a keleti határ közelében kialakulhat. A zivatarokat rövid ideig intenzív csapadék, heves szél kísérheti.

Szerdára már semmilyen veszélyes időjárási jelenség miatt nem adtak ki figyelmeztetést.

Az előrejelzés szerint délelőttig a középső országrészben még lesznek erősen felhős területek, ezt leszámítva túlnyomóan napos idő várható, és csak néhol lehet már zápor, zivatar. A legmagasabb hőmérséklet 28-32 Celsius-fok között alakul. Késő estére 20-25 fok közé csökken a hőmérséklet.

Címkék: időjárás, vihar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld

Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje

Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át

2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld

MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak

2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.

2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld

Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön

Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.