Hírek
2018. Április 22. 16:24, vasárnap |
Életmód
Forrás: mti
Elsősorban a modern életvitel a felelős az allergiások számának növekedéséért
Elsősorban a modern életvitel és a szelektált érintkezés a környezettel áll a hátterében annak, hogy a fejlett társadalmakban egyre több az allergiás ember
- mondta Csoma Zsuzsanna, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet allergológus főorvosa vasárnap reggel az M1 aktuális csatornán, ahol elhangzott az is, Magyarországon mintegy kétmillió allergiás él.
A szakember elmondta, a betegség bárkinél kialakulhat, igaz, a családi halmozódás és a genetikai háttér növelheti valószínűségét.
A mostani időszakban főként a tölgy, bükk, nyír és nyárfa pollenje okoz problémát. Ennek hátterében pedig az áll, hogy hirtelen jött a meleg idő - fűzte hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 10:00, péntek | Életmód
Hőség - Gajdos László a medencefeltöltés, autómosás, sportpályalocsolás mellőzését kéri
Az élő környezetért felelős miniszter csütörtöki Facebook-posztjában arra kért mindenkit, hogy mérsékelje, mellőzze a medencefeltöltéseket, autómosásokat, s néhány napig a sportpályák locsolását.
2026. Július 31. 05:00, péntek | Életmód
Szombaton megrendezik a Balaton-átúszást
Szombaton megrendezik a 44. Lidl Balaton-átúszást.
2026. Július 30. 07:49, csütörtök | Életmód
Részleges napfogyatkozás látható Magyarországról augusztus 12-én
Részleges napfogyatkozás látható Magyarországról augusztus 12-én, a ritka jelenséget kora este lehet majd látni.
2026. Július 29. 11:00, szerda | Életmód
Nagyjából tizenöt szállodahajó várakozik a Duna magyarországi szakaszán a folyó alacsony vízállása miatt
Nagyjából 15 szállodahajó várakozik a Duna magyarországi szakaszán, a teherhajók többsége is áll az alacsony vízállás miatt - közölte a Közlekedési és Beruházási Minisztérium az MTI érdeklődésére kedden.
