Városlista
2026. július 23, csütörtök - Lenke

Hírek

2021. Május 27. 09:43, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítélték az élettársa gyermekét agyonverő férfit

Elítélték az élettársa gyermekét agyonverő férfit

Tizennyolc év fegyházbüntetésre ítélte nem jogerősen a Fővárosi Törvényszék azt a férfit, aki 2018-ban olyan súlyosan bántalmazta élettársa kétéves gyermekét, hogy a kisfiú belehalt sérüléseibe.

A bíróság az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében azt írta, a vádlott 2017 nyarától élettársi kapcsolatban élt egy nővel, akinek volt egy 2015-ben született kisfia.

2018 januárjában a gyermek anyja nem volt otthon, a férfi vigyázott a kisfiúra, ezalatt többször bántalmazta a gyermeket, egy botszerű eszközzel megütötte szeméremtájékon, nagy erővel megrázta, megütötte a fejét vagy valamihez ütötte.

A gyermek elveszítette az eszméletét, a mentőket a vádlott ott tartózkodó barátja értesítette. A kiérkező mentők a gyermeket a klinikai halál állapotában találták, sikeresen újraélesztették, azonban a kisfiú, agysérülése következtében, három nap múlva a kórházban meghalt.

Az ügyészség eredetileg halált okozó testi sértés miatt emelt vádat, de ezt a beszerzett bizonyítékok alapján tizennegyedik életétévét be nem töltött személy sérelmére, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölésre módosította.

A Fővárosi Törvényszék 18 év fegyházra ítélte a férfit. A szakértői vélemény szerint a gyermek szenvedése lényegesen meghaladta az emberi élet kioltásával szükségszerűen együtt járó fájdalmat, a bíróság - egyéb bizonyítékokra is figyelemmel - megállapította a különös kegyetlenséggel történő elkövetést.

A büntetés kiszabásánál enyhítő körülményként értékelte a bíróság az eshetőleges szándékot, míg súlyosító körülményként vette figyelembe azt, hogy vádlott korábban vagyon elleni bűncselekmény miatt állt már bíróság előtt, míg nagyobb nyomatékkal értékelte azt a tényt, hogy a felügyeletére bízott gyermek halálát okozta.

A bíróság ítéletét a tárgyaláson jelen lévő ügyész tudomásul vette, míg a vádlott és védője fellebbezést jelentettek be.

A bíróság a terhelt letartóztatását fenntartotta.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld

NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány

Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében

2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld

A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg

A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.

2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész

Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.

2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette

Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.