Városlista
2025. december 4, csütörtök - Barbara, Borbála

Hírek

2012. Június 04. 09:49, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Elhalasztják az MNB-törvény végszavazását

Elhalasztják az MNB-törvény végszavazását

A pénteken 307 forintra ugró euró megfagyaszthatta a levegőt kormányzati szinten is. A korábbi várakozásokkal szemben ugyanis nem tartják meg az Országgyűlésben a jegybanktörvény módosításáról szóló törvény zárószavazását.

Ezt egyébként az EU/IMF tárgyalásokért felelős új miniszter, Varga Mihály kifejezett kérésére halasztották el, de jól jelzi, hogy szinte napról-napra alakul a pénzügyi és jogi frontvonal a magyar és a külföldi tárgyalódelegáció között. Egyelőre – vélhetően – informális csatornákon keresztül.

A több hónapos kötéltánc egy újabb állomása az volt, amikor múlt héten az Európai Központi Bank jelezte, az újabb módosítások sem oldanák fel szerinte az MNB függetlenségével kapcsolatos aggályokat. Előzetesen arra számított mindenki, hogy már júniusban elkezdődhetnek a hivatalos tárgyalások a magyar és a nemzetközi delegáció között. Úgy tűnik, hogy Varga Mihály színre lépésével ennek az esélyei határozottan javultak.

Címkék: euró, mnb

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll

2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld

Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz

Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld

Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról

\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.