Hírek
2017. December 22. 11:41, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Elfogták a népligeti gyilkosság gyanúsítottját

A rendőrség elfogta azt a férfit, akit a budapesti Népligetben tavaly októberben elkövetett gyilkosság elkövetésével gyanúsítanak - jelentette be a főváros rendőr-főkapitánya pénteki sajtótájékoztatóján.
Bucsek Gábor közölte, a 29 éves S. Krisztián budapesti lakos beismerő vallomást tett.
A rendőr vezérőrnagy felidézte: tavaly októberben egy járókelő holttestet talált a főváros X. kerületében, a Népliget bokros részén. A rendőrök megállapították, hogy a nőt megölték.
Az ügy felderítésére felállított nyomozócsoport mintegy 200 bűnjelet rögzített, és több mint 4 ezer embert hallgatott ki.
Végül a december 14-én - a Népligetben történt bűnügyhöz hasonló körülmények között - ugyancsak a főváros X. kerületében történt bűncselekmény vezetett nyomra, amelynek során egy férfi súlyosan bántalmazott egy 55 éves nőt.
Az eset nyomán beszerzett kamerafelvételeknek köszönhetően sikerült azonosítani a támadót, akit december 20-án elfogtak. A férfi kihallgatása során mindkét bűncselekményt beismerte - mondta a rendőr-főkapitány.
A Népligetben történt gyilkosság áldozata egy három gyermeket nevelő 40 éves asszony volt.
Ezek érdekelhetnek még
2022. Augusztus 09. 18:11, kedd | Belföld
Büntetőeljárás indult egy 2 és fél éves kislány vízbe fulladása miatt
Gondatlanságból elkövetett emberölés vétség megalapozott gyanúja miatt rendelt el a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság nyomozást egy 34 éves nő ellen.
2022. Augusztus 09. 17:16, kedd | Belföld
1901 óta a legszárazabb hét hónapon vagyunk túl
1901 óta a legszárazabb hét hónapon van túl Magyarország, az átlagos csapadékmennyiség csaknem fele hiányzik - írta az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) MTI-hez kedden eljuttatott közleményében.
2022. Augusztus 09. 15:09, kedd | Belföld
Újabb unokázós bűnbandát számolt fel a rendőrség
Befejeződött a nyomozás az időseket megkárosító, Angliából irányított csalók ügyében, a 14 tagú bűnszervezet felszámolásáról kedden számolt be a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság.
2022. Augusztus 09. 13:06, kedd | Belföld
Hatástalanították az óriási bombát Veszprémban - Fotók
Hatástalanították a Veszprém belvárosában talált 500 kilogrammos szovjet légibombát a Magyar Honvédség tűzszerészei kedden.