Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2012. Augusztus 13. 09:07, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Elemzők szerint csak kisebb árfolyammozgások lehetnek

Elemzők szerint csak kisebb árfolyammozgások lehetnek

Elemzők csak kisebb árfolyamváltozásra számítanak hétfőn a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT).

Miró József, az Erste vezető elemzője elmondta: kisebb mozgásokat várnak a piacon, egyelőre vegyes a kép a tőzsdéken. A Budapesti Értéktőzsde indexe, a BUX tudna ugyan emelkedni, nemzetközi szinten azonban kiváró a hangulat. A hétfő hajnalban nyilvánosságra hozott gyenge japán GDP-adat az ázsiai piacokra negatívan hatott.
Balásy Zsolt, az MKB részvénystratégája elemezése szerint egyelőre a múlt heti "higgadt" hangulatban kezdődik a hét, az egyetlen hír, a vártnál rosszabb japán GDP-adat "nem korbácsolta fel az indulatokat".
Ennek megfelelően minimális mínusszal kezdődhet a hétfői kereskedés, itthon a Richter lehet érdekes, miután pénteken új 18 hónapos csúcsra tört az árfolyam, valamint a "minden nap" új történelmi mélypontra eső Magyar Telekom.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 49,90 pontos, 0,28 százalékos csökkenéssel, 17.839,54 ponton zárt pénteken.
A részvénypiac forgalma 6,3 milliárd forint volt, a vezető részvények árfolyama vegyesen alakult az előző napi záráshoz képest.
A Mol 205 forinttal, 1,19 százalékkal 16.995 forintra csökkent, 1,8 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 15 forinttal, 0,40 százalékkal 3.735 forintra esett, forgalmuk 2,5 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 3 forinttal, 0,76 százalékkal 391 forintra gyengült, forgalma 1,1 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 545 forinttal, 1,37 százalékkal 40.400 forintra erősödött, a részvények forgalma 673,6 millió forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 271,8 millió forintos forgalom mellett 140 forinttal, 0,84 százalékkal 16.720 forintra nőtt.
A BUMIX 1.033,53 ponton zárt pénteken, ez 1,20 pontos, 0,12 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.

Címkék: Pénzügy-BÉT

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.