Hírek
2016. Május 20. 07:41, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Éjfélkor lejár az szja-bevallások benyújtásának határideje
Péntek éjfélkor lejár a személyijövedelemadó-bevallások benyújtásának határideje. Az adóhatóság ügyfélszolgálatai és egyes posták a szokásosnál hosszabb nyitvatartással várják az ügyfeleket,
akik közül sokan az előző évekhez hasonlóan az utolsó hétre hagyták a bevallások elkészítését.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz (NAV) május 15-ig 3,2 millió szja-bevallás érkezett, és figyelembe véve, hogy tavaly 4,7 milliót nyújtottak be, még mintegy 1,5 milliót várnak.
Május 20. a határideje a pótlólagos adó megfizetésének is, ehhez a 200 ezer forintnál kisebb összegre hat havi pótlékmentes részlefizetést lehet kérni, az első részletet május 20-án kell befizetni.
Ugyancsak május 20-ig kell visszajuttatniuk az adóhatósághoz a pontosított adatokat azoknak, akik a NAV közreműködésével készített egyszerűsített bevallást választották, és eltérést észlelnek az igazolásokban, valamint a bevallási ajánlatban szereplő adatok között.
A friss házasok kedvezményét is kérhetik még szja- bevallásukban, akik tavaly kötöttek házasságot, de év közben nem érvényesítették a kedvezményt.
Az szja 1+1 százalékáról is május 20-ig lehet rendelkezni, késedelem esetén a nyilatkozat érvénytelen. Az szja 1 százalékát civil szervezetek, másik 1 százalékát egyházak vagy a Nemzeti Tehetség Program javára lehet felajánlani. Ha valaki már benyújtotta a bevallását, de az 1+1 százalékról nem rendelkezett, még megteheti, a NAV honlapján ehhez valamennyi támogatható szervezet, azok adószáma, illetve technikai száma is megtalálható.
A bevallási határidő mellett célszerű figyelni a bevallás pontos kitöltésére is. Gyakori hiba, hogy a papíron benyújtott bevallás főlapjáról hiányzik az aláírás, adóvisszaigényléskor pedig a bankszámlaszám vagy utalási cím. Gyakori az is, hogy nem tüntetik fel az adószámot, hiányosak a családi kedvezménnyel vagy az első házasok kedvezményével kapcsolatos adatok, valamint a kifizető által levont adóelőleg nem jó sorban szerepel vagy hiányzik a bevallásból.
A NAV ügyfélszolgálatai hat óráig lesznek nyitva. Valamennyi megyeszékhelyen legalább egy posta este 8 óráig nyitva tart, a fővárosban pedig az éjjel-nappal működő Keleti pályaudvarnál lévő postán kívül, a Nyugati pályaudvarnál 24 óráig, a Mammut Bevásárlóközpontban este 9-ig lehet feladni a bevallást. A bevallást papíron benyújtóknak célszerű szem előtt tartaniuk, hogy a posta a tényleges dátummal ismeri el a küldemény felvételét, így ha valaki éjfél előtt érkezik a postára, de a küldemény felvételére éjfél után kerül sor, azon a 21-i dátumot rögzítik.
A legkényelmesebb azonban elektronikusan elkészíteni és az ügyfélkapun keresztül benyújtani a bevallást, ehhez soron kívül regisztrálni lehet a NAV ügyfélszolgálatainál.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 14:00, szerda | Belföld
Az érdekelt gazdasági szereplők javaslatot készítettek a külföldiek foglalkoztatásának szabályozására
2026. Július 08. 11:00, szerda | Belföld
Élelmiszerárak és a forint árfolyama tartja kordában az inflációt
2026. Július 08. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Stop önkény
Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke arra hívott fel mindenkit, hogy vegyen részt a pártja által \"az önkényuralom ellen\" meghirdetett csütörtöki budapesti tüntetésen.
2026. Július 08. 07:31, szerda | Belföld
A Tanú című filmmel elindult az átmeneti adás az M1-en kedd este
Szimbolikus időpontban, 19:56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
