Városlista
2025. november 24, hétfő - Emma

Hírek

2020. Március 31. 14:04, kedd | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Egyre többen próbálkoznak kiberbűnözéssel Magyarországon

Egyre többen próbálkoznak kiberbűnözéssel Magyarországon

Egyre többen próbálkoznak kiberbűnözéssel Magyarországon - mondta Rajnai Zoltán, Magyarország kiberkoordinátora az M1 hétfő esti műsorában.

Kiemelte, hogy a koronavírus-járvány miatt sokan otthonról dolgoznak, és a home office munkalehetőségben a cégek feladata is, hogy gondoskodjon a biztonságról, többek között olyan hálózatról, amely megfelelő tikosítással, adatvédelemmel rendelkezik.

Felhívta a figyelmet arra is, hogy akik hazaviszik a céges eszközöket és az otthoni hálózaton kezdik el azokat használni, kellő biztonságtudatosággal dolgozzanak, győződjenek meg arról, hogy az otthoni hálózat, a számítógép mennyire biztonságos, jelszóval védett-e, megakadályozható-e az illetéktelenek hozzáférése.

Kitért arra is, hogy a chatprogramok, videokonferencia programok általában rendelkeznek bizonyos titkosítással, de ehhez is megfelelő biztonságtudatos viselkedés szükséges. A szakértő azt ajánlotta, hogy szenzitív adatokat ne osszanak meg, és csak azokat hívják meg a beszélgetésbe, akiket lehet.

Címkék: bűnözés, kiber

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld

Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján

A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.

2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen

A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.

2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld

A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal

A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.