Hírek
2019. Szeptember 02. 18:06, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Egyre népszerűbb az iskolákban a pénzügyi nevelés
A tankönyvrendelések adatai alapján egyre több iskola érdeklődik a pénzügyi neveléshez kapcsolódó tankönyvek iránt - közölte a Magyar Nemzeti Bank hétfőn az MTI-vel.
Az előző tanévben 1500 iskolában 200 ezer diák tanulhatott pénzügyi ismereteket a Pénziránytű Alapítvány pénzügyi-gazdasági kiadványaiból, a hétfőn kezdődő tanévre pedig további 68 ezer példányt rendeltek az iskolák. Az online letöltések száma meghaladta a 60 ezret.
A jegybank támogatásával a Pénziránytű csaknem valamennyi tankönyve és munkafüzete ingyenesen jutott el a diákokhoz, az internetes tartalmak pedig szintén ingyen tölthetők le az alapítvány honlapjáról - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port
Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.
2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
2026. Április 25. 17:56, szombat | Belföld
Orbán Viktor visszaadja mandátumát, Gulyás Gergely lesz a Fidesz frakcióvezetője
Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát
