Hírek
2011. Október 25. 07:45, kedd |
Belföld
Forrás: ELTE
Egyre kevésbé bíznak egymásban a kínaiak

Egy kínai egyetemi felmérés szerint egyre kevésbé bíznak egymásban a kínaiak. A felmérés szerint egy elképzelt baleseti helyzetben sokan hezitálnának, hogy segítő kezet nyújtsanak-e az érintettnek.
Mintegy ötezer válaszadó részvételével készített felmérést három kínai egyetem, amelynek eredményei aggasztó képet festenek az emberek egymás iránti bizalmatlanságáról. A Renmin University, a Capital University of Economics and Business és a Central University of Finance and Economics vizsgálata szerint a kínaiak félnek attól, hogy maguk is bajba kerülnek, ha ismeretleneknek segítenek.
A kutatásban azt a kérdést tették fel, hogy a megkérdezettek segítenének-e idős embertársuknak, ha azt látják, hogy elesik az utcán. A válaszadók közel kétharmada igennel felelt ugyan, de 8 százalékuk nemmel válaszolt, és közel 27 százalékuk pedig a körülményektől tette függővé a segítségnyújtást. A segítségnyújtást elutasítók öt százaléka hivatkozott csak arra, hogy elsősegélynyújtó ismeretek hiányában nem merne segíteni, míg több mint 7 százalékuk azért nem avatkozna be, mert úgy véli, nem tartozik rá az, ami másokkal történik. A segítségnyújtást elutasítók több mint 80 százaléka viszont egyenesen attól fél, hogy ha segít, ő maga kerülne bajba.
A kutatók szerint az elmúlt időszakban több olyan incidenssel is foglalkozott a helyi média, ahol a balesetet szenvedett személy utóbb a segítségnyújtót okolta a baleset bekövetkezéséért. A szakértők úgy vélik, az elutasítók és hezitálók jelentős aránya az ilyen esetekkel magyarázható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 14. 07:53, hétfő | Belföld
Szünetel hétfőn az okmányokkal és járművekkel kapcsolatos ügyfélkiszolgálás a kormányablakokban
2025. Július 14. 07:50, hétfő | Belföld
Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik
Kánikulával indul a hét jellemzően 30 Celsius-fok feletti csúcshőmérsékletekkel, majd szerdán hidegfront érkezik, többfelé várható csapadék és a hőmérséklet is kissé visszaesik.
2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb
2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld
MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.