Városlista
2025. október 17, péntek - Hedvig

Hírek

2017. Október 19. 05:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Egy hetedikessel folytatott szexuális viszonyt egy tanár

Egy hetedikessel folytatott szexuális viszonyt egy tanár

Nyolc év börtönbüntetésre ítélt a bíróság szexuális visszaélés és pornográfia miatt egy általános iskolai tanárt, aki hetedikes tanítványával folytatott szexuális viszonyt. Az elsőfokú ítélet nem jogerős

- közölte a Budapest Környéki Törvényszék az MTI-vel. A Gödöllői Járásbíróság szerdai zárt tárgyalásán ítéletet hirdetett annak az általános iskolai tanárnak az ügyében, akit szexuális visszaélés bűntettével és más bűncselekményekkel vádoltak.

Ismertették: a vádlott egy kisvárosi általános iskola tanára, a 14 évesnél fiatalabb sértett pedig az intézmény hetedik osztályos tanulója volt, amikor tavaly decemberben bizalmi viszony alakult ki közöttük. A kapcsolat az év elejére - a sértett beleegyezésével - már rendszeres iskolán kívüli találkozásokká fejlődött, később szexuális kapcsolattá alakult. A férfi kérésére a sértett magáról, valamint a vádlott a szexuális együttlétekről pornográf felvételeket készített, fogadott és tárolt a telefonján.

A bíróság a vádlottat bűnösnek mondta ki folytatólagosan elkövetett szexuális visszaélés és pornográfia bűntettében, ezért nyolc év börtönre ítélte, és ugyancsak nyolc évre eltiltotta a tanári foglalkozástól.

Sz. R. vádlott legkorábban a szabadságvesztés kétharmadának letöltése után szabadulhat feltételesen. Az ügyész három nap gondolkodási időt kért, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 17. 07:03, péntek | Belföld

Vitályos Eszter szerint háborúba vinné a magyar fiatalokat a Tisza

Nem akarjuk, hogy a fiainkat Ukrajnába vigye a Tisza, ez nem a mi háborúnk. Mint egy 22 éves fiú édesanyja ezért én is aláírom a Nem a mi háborúnk petíciót - tette közzé a kormányszóvivő csütörtöki Facebook-posztjában.

2025. Október 17. 07:02, péntek | Belföld

Orbán Viktor telefonon egyeztetett Donald Trumppal

2025. Október 17. 07:02, péntek | Belföld

Donald Trump szerint két héten belül lehet találkozója Vlagyimir Putyinnal Budapesten

Donald Trump szerint két héten belül létrejöhet a találkozója Vlagyimir Putyin orosz elnökkel Budapesten. Az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt csütörtökön.