Hírek
2017. Április 18. 11:15, kedd |
Helyi
Forrás: Arany-Tóth Attila közönségkapcsolati munkatárs Emlékpont
Diákcsoportok emlékeztek a holokausztra a Magyar Tragédia 1944 kiállítóhelyen
Rendhagyó történelemórán vettek részt szentesi és maroslelei hetedikes és nyolcadikos diákok.
A holokauszt magyarországi emléknapja alkalmából rendhagyó történelemórán vettek részt a hódmezővásárhelyi Magyar Tragédia 1944 kiállítóhelyena szentesi Kiss Lajos Általános Iskola és a Maroslelei Általános Iskola hetedikes és nyolcadikos tanulói.
A diákok a Soá történetéről nemcsak Nagy Gyöngyitől, az Emlékpont történészétől hallottak, de a múzeum megtekintése során maguk is kerestek adatokat a közgyűjtemény anyagában, amelyeket a megkapott feladatlapon rögzítettek.
Nagy Gyöngyi a holokauszt történetét felidézve szólt annak németországi gyökereiről, a magyarországi jogfosztó zsidótörvényekről és elmondta, hogy Hódmezővásárhelyen nem hoztak létre gettót – köszönhetően Beretzk Pál alpolgármester tevékenységének.
A 747 hódmezővásárhelyi zsidó polgárt a zsinagóga udvaráról1944. június 17-én szállították át Szegedre, ahonnan az auschwitzi és a Bécs melletti strasshofi koncentrációs táborba indultak avonatok.
A diákok a kiállítással megismerkedve láthatták, hogy a Soá nemcsak a felnőtteket, de a kortárs korú gyerekeket is érintette. A tanulócsoportok tagjai a látogatás végén a múzeum üvegportáljánál, a gyermekáldozatok fényképe alatt elhelyezték az emlékezés köveit.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 18. 07:38, csütörtök | Bulvár
Sean Paul 2026 májusában a Budapest Parkban ad koncertet
Sean Paul jamaicai előadó 2026. május 17-én először lép fel Budapesten, a Budapest Parkban – közölték a szervezők az MTI-vel.
