Hírek
2011. November 03. 14:13, csütörtök |
Külföld
Forrás: OrientPress
December 4-én lesz a görög népszavazás

Válságtanácskozás előzte meg Cannes-ban a G20-ak ma kezdődő, kétnapos találkozóját.
Hajnali hírek szerint Görögországnak el kell döntenie, hogy az eurózónában kíván-e maradni, és világossá kell tennie álláspontját a mentőcsomagról, ha szeretne hozzáférni a támogatás következő részéhez – ezt mondta Franciaország és Németország vezetője.
Nicolas Sarkozy azt mondta, az európaiak és az IMF addig nem utalja át az újabb részletet, amíg az október 27-i csomagot nem fogadják el, és a népszavazás kimenetele körüli bizonytalanság nem múlik el. Közben a görög miniszterelnök éjszaka bejelentette, hogy december 4-én tarthatják meg a bejelentett népszavazást, amelynek tétje, hogy Görögország az eurózónában kíván-e maradni.
Mint ismert hétfőn este Papandreau görög miniszterelnök váratlanul bejelentette, hogy bizalmi szavazást kezdeményez saját maga és kormánya ellen, valamint 2012 januárára népszavazást írnak ki a múlt heti uniós csúcstalálkozón született megállapodásokról, és az újabb EU-s mentőcsomag részleteinek felvételéről. A közvélemény-kutatások alapján a görögök kb. 60 százaléka elutasítja a második hitelprogramért cserébe vállalt költségvetési megszorításokat. Az EU-s infúzió nélkül pedig hetek alatt csődbe mehet az ország.
Egy esetleges előrehozott parlamenti választás és egy új görög kormányzati politika hatásai ugyanakkor egyelőre beláthatatlanok. Mindazonáltal feltehetően 50 százaléknál is nagyobb lehet az elszenvedett veszteség a görög államkötvényeken és könnyen tovább növekedhet a 'fertőzésveszély' is – írták az Equilor elemzői.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 15. 08:24, szombat | Külföld
Zelenszkij: amíg Ukrajna nem NATO-tag, másfél milliós hadseregre van szüksége
Ukrajnának, amíg nem csatlakozik a NATO-hoz, 1,5 milliós hadseregre van szüksége ahhoz, hogy ellenálljon Oroszországnak
2025. Február 15. 08:20, szombat | Külföld
Ferenc pápát kivizsgálják a római Gemelli kórházban
Ferenc pápa a Vatikánhoz közeli Gemelli-klinikára ment kivizsgálásra, hörghurutjának kezelésére - közölte a szentszéki sajtóközpont.
2025. Február 14. 07:30, péntek | Külföld
Donald Trump szerint Szaúd-Arábiában lehet az első találkozója Vlagyimir Putyinnal
Szaúd-Arábiában jöhet létre az első Trump-Putyin találkozó az új amerikai adminisztráció idején - ezt Donald Trump amerikai elnök közölte szerdán újságírókkal a Fehér Házban.
2025. Február 13. 07:11, csütörtök | Külföld
Amerikai védelmi miniszter: Ukrajna 2014 előtti határaihoz való visszatérés irreális célkitűzés
Ukrajna 2014 előtti határaihoz való visszatérés irreális célkitűzés, és ennek az illuzórikus célnak a hajszolása csak meghosszabbítja a háborút és még több szenvedést okoz