Hírek
2016. Február 05. 11:50, péntek |
Helyi
Forrás: MÁV Magyar Államvasutak Zrt.
Debrecenig vonatozott a Ferencváros

A labdarúgócsapatot a MÁV-START saját fejlesztésű IC+ kocsija szállította.
Vonattal, a MÁV-START saját fejlesztésű IC+ kocsijában utazott csütörtökön Debrecenbe, a DVSC elleni felkészülési mérkőzésre a Ferencváros labdarúgócsapata. A különkocsit tartalmazó menetrendszerinti járat már megérkezett a cívisvárosba, ahol 14 órakor kezdődött a zártkapus találkozó.
Január 20-30. között Törökországban edzőtáboroztak az FTC futballistái, akik Belekben jobbára busszal közlekedtek. A változatosság és a csapatépítő jelleg miatt választotta a stáb ezúttal a közös vonatozást, amelyre korábban is volt már példa. A kötöttpályás közlekedés környezetkímélő volta, mint érv is a vasúti utazás mellett szólt, nem megfeledkezve arról sem, hogy egy vonaton szabadabban lehet útközben mozogni, mint egy buszon.
A MÁV-START menetrendszerinti járatában közlekedteti a klub által megrendelt különkocsit.
A nemzeti vasúttársaság szakemberei által Szolnokon kifejlesztett újgenerációs, IC+ vasúti kocsik két prototípusa 2014 októberében utasforgalmi próbaengedéllyel szállított utasokat, majd 2015 júniusában megkapta a típusengedélyt a hazai és nemzetközi közlekedésre.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Szeptember 18. 07:48, csütörtök | Bulvár
A Román Labdarúgó Szövetség elmarasztalta a Csíkszeredát a székely jelképek használata miatt
A Román Labdarúgó Szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága szerdán figyelmeztetésben részesítette az FK Csíkszeredát a székely jelképek használata miatt