Hírek
2022. Július 16. 15:04, szombat |
Életmód
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Daganatos betegségek terápiájában segíthet egy új eszköz
Konzorcium keretében, közel 1,3 milliárd forintos támogatással készült el egy, a daganatos betegségek terápiájában segítséget nyújtó lézermikroszkóp prototípusa
- közölte az egyik konzorciumi partnercég az MTI-vel pénteken. A "Rosszindulatú daganatos betegségek műtét közbeni molekuláris patológiai diagnosztikája mesterséges intelligenciával támogatott lézermikroszkóp segítségével" elnevezésű, a 77 ING Kft., a Femtonics Kft., a Semmelweis Egyetem és a Természettudományi Kutatóközpont közös projektje közel 1,3 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásban részesült a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból.
Közölték: a kifejlesztett technológia műtét közben azonnali részletes szövettani diagnózis készítését teszi lehetővé a kvantummechanika eredményire épülő nemlineáris lézerpásztázó mikroszkópia, új antitest jelöléses eljárás és a mesterséges intelligenciára épülő képfeldolgozás, valamint az ezen alapuló döntéstámogatás segítségével.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 14:00, szombat | Életmód
Parajd - Az előző év öt százalékára esett vissza tavaly a turistaforgalom Parajdon
2026. Március 05. 15:00, csütörtök | Életmód
30 százalékkal nőtt a barlangok látogatottsága az elmúlt évtizedben
A 2014-ben elindított Barlangoljunk! kezdeményezés eredményeként 30 százalékkal nőtt a barlangok látogatottsága Magyarországon -
2026. Március 05. 13:00, csütörtök | Életmód
A Wizz Air jövő vasárnapig nem indít járatot Izraelbe, Dubajba, Abu-Dzabiba és Ammánba
Jövő vasárnapig biztosan nem indít járatot a Wizz Air Izraelbe, Dubajba, Abu-Dzabiba és Ammánba sem - közölte a Wizz Air szerdán az MTI-vel.
