Hírek
2012. Augusztus 15. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Csekkadó: hiába közös, a bank osztja a lapokat

Tartani lehet attól, hogy a tranzakciós illeték a hasznos ügyleteket is visszaveti majd – ezt mondta Kovács Levente, a Bankszövetség főtitkára a Világgazdaságnak. Jó hír viszont, hogy az árfolyamgát-program júliusban elkezdett felpörögni és a támogatott forinthitelt is egyre több helyen kínálják.
Kovács Levente azt mondta, minden bank a saját üzleti döntése alapján osztja meg a tranzakciós illetéket, de a gazdaság alaptörvénye, hogy minden egyes adót végül a fogyasztó fizet meg. A tranzakciós illetéket szükséges rossznak minősítette a Bankszövetség főtitkára, jelezve, hogy Magyarországon háromféle banki különadó bevezetéséről döntöttek. Egyrészt a bankok fizetnek az államilag támogatott lakáshitelek kamatbevétele után. A másik különadót a bankok 2009. évi mérlegfőösszege alapján vetették ki, amelynek mértéke többszöröse az Európában ismert átlagnak, a harmadik pedig a tranzakciós illeték, amelytől a költségvetés 130 milliárd forintot vár.
Mint Kovács Levente hozzátette, az egymás mellett futó adósmentő programok közül az Eszközkezelő egyelőre valóban a várakozások alatt teljesít. Ennek egyik oka, hogy néhány hónap alatt kellett egy állami céget felállítani és közben kialakítani azokat a feltételeket, amelyek a kormányzati lehetőségeket és a lakossági igényeket egy mederbe hozták. Bíznak abban, hogy a szabályozás átgondolásával elindul az a folyamat, amelynek eredményeként havonta 1000-1500 ingatlan is bekerülhet majd a programba.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 06. 07:27, hétfő | Belföld
Minden aradi vértanú példakép a magyarság számára
2025. Október 06. 07:25, hétfő | Belföld
Czepek Gábor: hamarosan 50 milliárd forintos támogatás indul energiatárolók kiépítéséhez
Hamarosan 50 milliárd forintos támogatás indul energiatárolók kiépítéséhez, ami plusz lehetőség a vállalkozásoknak a fix 3 százalékos hitel mellé
2025. Október 06. 07:24, hétfő | Belföld
Napos-felhős, változékony őszi idő várható a héten
2025. Október 05. 09:27, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 40. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki: